Богдан – значення і походження імені

Історія походження імені Богдан

Аналізоване ім’я є слов’янським, з ним знайома лише Східна Європа. У ньому неважко почути дві складові українського і споріднених мов – «богом даний». Належить до розряду теофорных, утримуючи згадка божества. Дослідники тільки сперечаються про те, споконвічно воно або проникло з проповіддю християнства як калька з грецького «Федот» – «присвячений Всевишньому». Перший святий з цим ім’ям постраждав за віру в Христа у III ст. н. е. і воно стало популярним на Русі.

Ім’я Богдан землях слов’ян характеризувався нерівномірною затребуваністю – частіше його отримували жителі України, Польщі та Білорусії, рідше – Росії. Можливо, цей факт пояснюється тим, що в нашій країні після обряду хрестин воно замінялося аналогом, відповідний святцями, і родичі віддавали перевагу останньому. Існує і понині його жіночий варіант. У деяких регіонах видозмінилося до Божидар, Багдан. Скорочені звернення: Богдик, Бого, Богдасик, Бобі, Дан, Данко.

У Середні Століття завоювали популярність молдавські господарі Богдан I і II, полководець і гетьман Хмельницький, опричник Бєльський. За останні три століття його уславили: вітчизняний художник Вілльовальде, радянський педагог Бондарський, правознавець Кістяківський, румунський письменник і публіцист Гашдеу, державний діяч Болгарії Філов, польський агрофизик Добжанський, актор Ступка, хокеїст Киселевич і багато інших.

На сьогоднішній день його не можна вважати екзотичним, мода на нього йде на спад. Входить в двадцятку (17-20 позиція рейтингу) найпоширеніших чоловічих імен у українців.

Значення та характеристика імені Богдан

Як говорилося раніше, перекладається як «дарований Богом», «господній дар», «причетний Творця». Так здавна називали довгоочікуваних дітей або з’явилися на світ при незвичайних обставинах.

У ньому відчувається сила, мужність, активність, велич і хоробрість. Володіючи нотками різкості, могутності, динамічності і лаконізму, відноситься до суто маскулінним. Зменшувально-пестливі форми переважно не несуть пом’якшення. В ході фоносемантического розбору виявляється певна холодність.

Подібні властивості можуть сприяти формуванню наполегливості, незалежності, домінантності та непохитності у носія імені. Розглядаються особистісні особливості прийнятні для представника сильної статі, при адекватному вихованні сформує цілісний, вольова вдача. Низькі звуки знижує енергетику: вібрація 94 000 к/с, випромінювання – 87%.

Астрологи асоціюють його з Меркурієм і войовничим Марсом, сузір’ями Бичка та Барана; талісмани – сердолік і мармур; кольори – помаранчевий, коричневий, жовтий, зелений; символ – кажан; рослини – лавр і безсмертник; стихія – повітря.

Риси характеру імені Богдан

Людина на ім’я Богдан обдарований стійким характером, цілеспрямованістю і впевненістю, що відображаються позитивно і негативно на його долю.

У числі його достоїнств: добросердя, товариськість, сприйнятливість, а серед вад – упертість, егоїзм і зарозумілість. Прагне створити тісне коло знайомих, з якими йому комфортно: приятелі неодмінно зобов’язані розділяти його погляди. Принциповий, категоричний, вступає в суперечки, відстоюючи свою думку.

Схильний до спрощення, ліні і повільності. Але прагнення до впорядкованості змушує його докладати зусилля, бути активним.

Вміє відшукати вигідне місце в соціумі, високо цінує власні таланти. Іноді проявляє нерішучість, проте розвинений інтелект, інтуїцію та ерудованість допомагають боротися з боязкістю.

Богдан пристосовується до умов, в змозі впоратися навіть зі складними негараздами, з боку здається, що все йому дається легко. Сам він намагається не нервувати через дрібниці, використовуючи практичне мислення для вирішення нагальних питань. Хоча бажає досягти різних благ, для щастя йому потрібно спокій і взаєморозуміння.

Емоції у власника імені інтенсивні і глибокі, він приховує їх, якщо, наприклад, виявиться його гнів, то не виключені неприємні наслідки. Під дією вродженої моральності не переходить межі дозволеного.

Його ваблять пригоди, в молодості схильний до авантюризму – в ньому вирують первісні інстинкти та задатки лідера. З віком заспокоюється, перевтілюючись у солідного і статечного джентльмена.

Сімейні та любовні стосунки Богдана

Хлопцеві з даним ім’ям подобаються десятки різних дівчат, а він закохується в одну. Шукає дружину з м’якою і поступливою натурою, прагне стати главою сім’ї. Неквапливо вибирає супутницю, прискіпливо оцінює її настрій, розум. Зовнішності не приділяє великої уваги. Важливо, щоб наречена встановила контакт з майбутньою свекрухою.

Якщо дружина співчуває йому і не перечить, то він огортає її турботою і теплом. З нею завжди відкритий і сентиментальний, реалізується як романтик і мрійник. Жінка поряд з цим кавалером по-справжньому обожаема.

Він хороший сім’янин і годувальник. В якості батька послідовний, помірно суворий. В цілому перекладає піклування про спадкоємців на плечі подруги. Першопричини криються в дитинстві самого Боді: головну роль в її становленні грає мама. Подорослішав власник імені успадковує описану модель.

Часом його благоденство затьмарює ревнощі. Найменші підозри або флірт благовірної загрожують тривалими сварками, охолодженням. Після розірвання шлюбу впадає в смуток, протягом тривалого часу не вирішується на повторний союз, немов передчуваючи його невдачі.

У цього чоловіка повішена сексуальність, але для її виявлення потрібні закоханість і довіру. Чесність партнерки – запорука його розкутості. Інтимна близькість – чудовий спосіб доставити задоволення коханої і самоствердитися. Втім, Даний не посміє хвалитися, розповідати в компанії про потаємні перемоги.

Гармонія досягається в парі з Анастасією, Діаною, Євгенією, Оленою і Поліною.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Богдана

Особа, що носить ім’я, однаково процвітає в сфері творчості і на терені повсякденних спеціальностей. З нього вийде приблизний вчитель, політик, лікар, економіст, психолог, науковець, музикант, інженер, живописець чи артист. Честолюбність і потяг до престижу перетворюють його в шоумена. Між тим богемний спосіб життя надміру розслабляє його, тому в світі мистецтва не завадять обережність і аскетизм. Наполегливість і войовничість здатні привести його в армію. Тут він відрізняється зразковою дисципліною, терпінням і незліченними досягненнями.

Феноменальна пам’ять і допитливість сприяють йому при отриманні освіти та підвищення кваліфікації. А працьовитість, поєднане з винахідливістю, роблять незамінним працівником. На його працездатність в рівній мірі впливають величина матеріальної винагороди і моральна мотивація. Від праці очікує захопливості. Заробляє достатньо, але і витрати його при цьому збільшуються.

По кар’єрних сходах стрімко просувається, буває жорстокий і безкомпромісний, вважаючи, що «мета виправдовує засоби». Не дивлячись на це, колеги та начальство дорожать ним. Ставши керівником, пожинає плоди незговірливості: його засмучують конфлікти і непорозуміння.

Темперамент Богдана ніби створений для бізнесу: він здобуває блискучі тріумфи в конкурентному протистоянні, розробляє раціональні плани, чітко усвідомлює, що потрібно для рентабельності підприємства. У тандемі з відповідальним напарником ще більш ефективний, швидко освоює ринок.

Здоров’я Богдана

Завдяки холоднокровності «богоданний» індивідуум зберігає завидну здоров’я. Він витривалий, не цурається фізичних вправ, у нього стійкий імунітет.

Разом з тим, в підлітковому періоді Богдани страждають від невралгії, у зрілості діагностуються проблеми з травленням, а в старості – з серцем і судинами. Причина недугів – переважна емоційність. Їх нервова система вимагає не зовнішньої, а справжньою безтурботності.

Власникам імені рекомендовані релаксуючий масаж, голковколювання, аутотренинги. Алкоголь і паління – серйозні вороги їх самопочуття: сп’янівши, Богдан втрачає контроль над власною особистістю, стає агресивним і грубим. До того ж алкоголь провокує загострення хронічних захворювань, поява нових патологій.

Статура описуваного суб’єкта, як правило, мезоморфное і эндоморфное, він кремезний і загартований. Для підтримки організму в тонусі доцільні заняття силовими видами спорту і правильне харчування, спрямоване, передусім, на профілактику зайвої ваги. Збалансований раціон повинен складатися з натуральних інгредієнтів, слід уникати зловживання харчовими добавками і рафінованими продуктами.

Ім’я Богдан для дитини

Маленький Богданчик – тямущий, коханий малюк, але примхливий і норовливий. Якщо батькам вистачить витримки і мудрості, то ці недоліки поступово зникнуть. Ростити його доведеться без гіперопіки, спираючись на авторитет.

Такого синові потрібен повноцінний відпочинок. Важливо стежити за його друзями, адже він піддається поганому впливу. В отроцтві актуальна боротьба з лінивством і неробством, стимулювання інтересу до навчання.

Ситуація деколи складається невтішно: Богдан залишається єдиним нащадком подружжя, адже наявність братів і сестер благотворно позначається на психіці хлопчика.

Радять поєднувати ім’я з по батькові Михайлович, Станіславович, Вікторович, Сергійович, Олексійович, Віталійович.

Підходить для народжених під знаками Овна, Діви, Стрільця, Бика і Лева.

В процесі хрещення нарікається Феодотом. Іменини відзначаються 4 і 15 березня, 12 травня і 14 січня.

Іменини:

4 березня

Зменшено-лагідний варіант

Богдашка, Богданчик, Богданушка, Бодюшка, Богдася, Богдик, Богданек, Данечка, Данушка

Скорочений

Бодя, Бодька, Бойда, Боні, Даня, Данко, Дан, Данини

За церковним

Федот

Колір

  • зелений

Планета

  • Меркурій
  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

зелений мармур

Метал

золото

Рослини

лавр, безсмертник

Тотемна тварина

летюча миша

Риси характеру

стриманість, логічність мислення, честолюбство

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Богдан-Зиновій Хмельницький ((1595 – 1657), гетьман війська запорізького, полководець і державний діяч. Організатор та ідейний вождь повстання запорізьких козаків проти влади Речі Посполитої, результатом якого, в процесі дев’ятирічної боротьби, стало заснування нового державного формування — Війська Запорізького, яке в складі Речі Посполитої (формально) і потім Росії проіснувало до кінця XVIII століття.), Богдан Міхневич ((1951 – 2000) радянський і український звукорежисер, звукооператор), Богдан Дедицкий ((1827 – 1909) перший професійний галицько-російський журналіст, письменник і поет), Богдан Нілус ((1866 – ?) російський архітектор)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: