Бахтіяр – значення і походження імені

Історія походження імені Бахтіяр

У імені Бахтіяр безліч варіантів. Воно може звучати і вимовлятися як Бахтиар, Бахтиор, Бактеяр або Бахтеяр. Старовинне ім’я-побажання поширене у тюркських народів, жителів Індії, Ірану. Нарікаючи новонародженого Бахтіяром, батьки бажають йому щастя. У перекладі з перської мови це ім’я означає «друг щастя», «щасливий», «володіє щастям». Гарне, звучне чоловіче ім’я складається з двох основ — «bakht» і «yar». Значення першої частини в перекладі з перської мови — «щастя», «доля», «благополуччя». Друга основа означає «товариш», «близька людина», «друг», «володар», «володар».

У жителів Індії своє уявлення про походження цього імені. У стародавньому санскритській мові є сложносоставное слово «bhagadhara», яке має значення «щасливий», «володіє щастям». Індійці вважають, що ім’я Бахтіяр походить від цього слова, і надає його носієві достаток і всіляке благополуччя. Прізвище Бахтіяров говорить про знатності роду.

Значення та характеристика імені Бахтіяр

На Сході ім’я Бахтіяр вважають символом надійності. Носій цього імені завжди знає, що потрібно робити в даний момент. Вже в юному віці Бахтіяр користується незаперечним авторитетом у однолітків. Цей хлопчик — дуже смілива людина, перешкоди для нього є справжнім стимулом до дії. Йому слід правильно ставитися до подначиванию однолітків, спритний маніпулятор може підштовхнути Бахтіяра на протиправні справи.

Бахтіяр потрібно навчитися бути більш терпимим до людей, це зробить життя більш легкої, успішною. У шкільному віці хлопчик любить сперечатися, йому подобається дискутувати. При запальному характері спір іноді перетворюється у відкритий конфлікт. Йому потрібно навчитися слухати свого опонента, і не настільки люто відстоювати свою точку зору, адже вона може бути помилковою.

Бахтіяр потрібно обирати професію, яка дозволить йому побудувати кар’єру, буде приносити солідний дохід. З нього вийде процвітаючий бізнесмен чи вчений. Цій людині принесе успіх робота над великими проектами. Після завершення важкого справи він без зволікання займеться новим проектом, інакше йому стає нецікаво жити. Друзі або партнери цієї людини — завжди успішні люди, оскільки Бахтіяр просто необхідно мати перед очима приклад для наслідування. Він не буде копіювати життя свого кумира, Бахтіяр просто хоче досягти нових висот у власному житті.

Бахтіяр потрібно уважно ставитися до свого здоров’я, йому необхідна спокійна, врівноважена життя. Стреси можуть викликати проблеми з нирками, печінкою, кишечником. Бахтіяр не прагне зв’язувати себе раннім шлюбом, адже для нього важливий кар’єрне зростання. Цей чоловік не любить надто наполегливих, нав’язливих жінок, він і в шлюбі воліє тримати деяку дистанцію. Він сам вибирає супутницю життя — спокійну, врівноважену жінку, яка не стане душити його своєю безмірною любов’ю і турботою. Бахтіяр — зразковий батько, великий друг своїх дітей.

Іменини:

немає в святцях

Зменшено-лагідний варіант

Бахтиярчик

Скорочений

Баха, Бахо

За церковним

немає в святцях

Колір

  • помаранчевий
  • ультрамариновий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

ляпіс-лазур

Метал

хром

Рослини

модрина

Тотемна тварина

лось

Риси характеру

сміливість, надійність, запальність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Бахтіяр Худойназаров, радянський, російський кінорежисер; Бахтіяр Махмуд огли Вагабзаде, азербайджанський поет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: