Богдана – значення і походження імені

Історія походження імені Богдана

Ім’я Богдана досить поширене в країнах зі слов’янським корінням. Навіть у нас можна зустріти представниць жіночої статі з ім’ям Богдана та представників чоловічої статі з чоловічою формою імені Богдан.

У південних слов’янських країнах: Болгарії, Сербії, Македонії, Хорватії, Румунії ім’я Богдана одне з часто використованих. Популярне воно в Україні, і Білорусі.

Це так зване обітне ім’я. Такі імена давали дітям, які присвячували Богу, дякували за такий чудовий подарунок небес батьки. Є версія, що це смислове копіювання грецького імені Теодора (Федора), але мовознавці довели самостійність слов’янської форми.

Подібні обітні імена з’явилися у різних народів самі, а не як наслідування. Ідея подяки богам за милість зустрічається повсюдно.

Значення та характеристика імені Богдана

Етимологія слова інтуїтивно зрозуміла українською мовою: Богдана — це з’єднання двох коренів «бог» і «дан». Тому легко здогадатися, що Богдана — це «богом дана».

Найчастіше так називали довгоочікувану дитину або єдину дитину. Богдана, з дитинства купається в любові та уваги. Але таке розмаїття не псує її характер, не виховує в дівчинці егоїзм. Навпаки, Богдана прогрівається любов’ю сім’ї і немов потроює її натомість.

У дитинстві це чуйна, добра і в міру слухняна дитина. Мамина улюблениця, ніжна квіточка. Але не варто думати, що у дівчинки настільки милостивий характер. Так, темперамент найчастіше спокійний, але всередині цієї особистості жорсткий стержень, який проявить себе у дорослому віці.

Оточена з дитинства любов’ю і ласкою, Богдана радісно і спокійно ділиться ними з оточуючими. У неї багато друзів, люди тягнуться до рівного тепла її енергетики. У школі вона швидше ударниця або старанна трієчниця. Але не з-за нестачі здібностей, а з-за ліні і вибірковості. Просто не всі предмети їй цікаві, а вона витрачає свій час тільки на те, що вважає за потрібне.

Не можна назвати Богдану по-справжньому творчою людиною. Навряд чи вона вибере таку хитку стежку, хоча і буває обдарована яскравими талантами. Насправді, їй більше подобається бути господинею дому, люблячою дружиною і матір’ю, ніж осягати таємниці світобудови або самореалізовуватися в мистецтві чи спорті.

Професію вона вибирає, як правило, грошову і престижну. Але серед Богдан багато відмінних лікарів, педагогів, організаторів. Володарка цього імені здатна досягти кар’єрних висот. Але не заради своїх амбіцій, а заради сім’ї та дітей. Богдана, якщо можна так висловитися, ніжний прагматик. Дуже жіночна, мудра, спокійна, м’яка в колі сім’ї і жорстка, розважлива, відповідальна та вимоглива на роботі. Як кішка: розслаблена, турботлива з кошенятами і зібрана, енергійна на полюванні.

У любові Богдана щаслива. Вона практично завжди мине любовні граблі і відразу вибирає свою другу половинку, з ким піде рука об руку по життю. Не потерпить зради або приниження. Вдома вона цариця, але мудра і уважна до свого чоловіка. Її тепла та енергії вистачить на велику дружну сім’ю, вона спробує народити багато дітей, буде допомагати з онуками.

Іменини:

У Богдани немає іменин, т. як ім’я слов’янське і православної святої з таким ім’ям немає. Але є варіант святкувати іменин в день Святої Імператриці Феодори 27 листопада або Святої Феодори (Богдани) Карпатської 7 серпня.

Зменшено-лагідний варіант

Дана, Богданочка, Богданка, Данка, Богданушка, Данушка, Даночка, Дануся, Дуся, Данчик, Богдаша, Даша, Богуся, Даня

Скорочений

Дана, Данута

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

рубін, гранат

Метал

свинець

Рослини

модрина, жимолость

Тотемна тварина

рись

Риси характеру

мудра, жіночна, спокійна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Богдана Півненко – скрипаль-віртуоз з України; Богдана Карадочева – болгарська виконавець естрадних пісень, меццосопрано, телеведуча; Богдана Ващенко – журналіст, письменниця, фоторедактор, режисер, автор журналу “National Geographic”; Богдана Ластовская – співачка сопрано, молода солістка Маріїнського театру; Богдана Матіяш – українська поетеса; Богдана Фільц – український композитор, музикознавець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: