Беатриса – значення і походження імені

Історія походження імені Беатриса

Беатриса римське ім’я, яке стало загальноєвропейським. Ім’я походить від латинського когномена «viator», який трансформувався під впливом прикметника «beatus» у форму імені «Beatrix». Від цієї форми утворилося італійське ім’я Beatrice, французьке Béatrice, англійське Beatrice.

Популярний римське ім’я для знаті завдяки середньовічного поета Данте Аліг’єрі та його творам, присвяченим коханої Беатріче, поширився по Європі. Ім’я досі досить уживане. В окремих країнах періодично потрапляє в ТОП-500 найпопулярніших імен. У Україні ім’я вважається рідкісним, навіть унікальним. Прекрасне значення, довга милозвучна форма «Беатриса» та коротка ніжна «Беата» залучають батьків, які хочуть знайти не схоже ні на чиє інше ім’я для дочки.

Значення та характеристика імені Беатриса

Ім’я Беатриса — похідне від латинської «Beatrix». Тут відбулося з’єднання жіночого римського когномена «viatrix» («мандрівниця, путница, прочанка») і прикметника «beatus» («щасливий», «благословенний», «блаженний»). Тому Беатриса означає «та, що несе щастя», «благословляє». Це ім’я спочатку давалося дочками знатних сімейств, підкреслювало благородне походження.

Ім’я невипадково давали багатим дівчаткам. Воно наділяє його власницю якимсь інфантилізмом, мрійливістю, непристосованістю до простого життя з її викликами і проблемами. Беата-Беатриса — ніжна квітка, який необхідно вкривати від життєвих бур.

Це глибока, тонка, ранима, творча натура. Беатриса добра, ніжна, дуже зворушлива турбота і прояві почуттів. Якщо розвинути кращі якості, то Беатриса зросте люблячої, жертовної і порядною жінкою, яка створить прекрасну сім’ю, буде вести будинок, займатися дітьми, їх розвитком, сама буде вдосконалюватися все життя.

Але якщо дівчинку надати самій собі або розпестити, то з Беатріс зросте інфантильна, примхлива, егоїстична і вічно ниючий «скалка». Власниці імені Беатриса як нікому іншому потрібно знайти опору в собі, благо душевних сил і глибини особистості для цього вистачить. Тому батькам, які вибирають таке ім’я доньці, потрібно бути впевненими, що зможуть виховати не поверхневу пустушку, якої всі мають, а глибоку, мудру жінку.

Якщо Беата знайде себе, розкриється, то обов’язково звернеться до творчості, педагогіці, медицині, рукоділлю. Якщо залишиться примхливим дитиною, то буде мріяти стати «чоловіковій» дружиною або утриманкою, т. к. самій не вистачить сил і розуму стати на ноги.

Беатриса може стати дивовижною мудрою супутницею будь-якого чоловіка, приголомшливою матір’ю, господинею будинку, де тече розмірене, правильна, творча і сприяє розвитку життя. Чоловіка мудра Беатриса вибере серцем, але гарне виховання допоможе направити вибір на гідного кандидата. Поверхнева Беата буде шукати багатство і положення, пристосовуватися під будь-якого багатого чоловіка, а потім страждати і лаятися з ним.

Іменини:

У Православ’ї немає святий з таким ім’ям. Є католицька Свята Беатриса Римська, іменини 29 липня. Можна хрестити ім’ям Анфіса і святкувати день пам’яті 9 серпня.

Зменшено-лагідний варіант

Беата, Беатриска, Беатрисушка, Беатрисонька, Беа, Беатуся, Бета, Бетуся, Тріса, Тринька, Трисушка, Беатріче, Триче, Беатуля, Беаша, Беашенька, Трисси, Бетті

Скорочений

Беата, Тріса, Беа, Бета

За церковним

немає

Колір

  • бузковий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

місячний камінь, опал

Метал

срібло

Рослини

конвалія, осика

Тотемна тварина

метелик

Риси характеру

витончена, ніжна, ніжна

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Беатриса Арагонська – дружина угорського короля Матьяша I, просвітителька, привезла італійську культуру до двору Угорщини; Беатриса Віо (Бебе) – паралімпійська спортсменка, чемпіонка з фехтування на візках з Італії, позбавлена обох ніг і рук; Беатриса Д Ірсон – історична особистість, на основі якої був створений художній образ відьми і чернокнижницы, придворної дами й коханки в книзі “Прокляті королі” Моріса Дрюона; Беатріс Поттер – англійська письменниця, авторка історій про Кролика Пітері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: