Бела – значення і походження імені

Історія походження імені Бела

«Бела» як похідного від Белла — це ім’я з латинськими коренями. Поширення набуло у італійською та французькою мовами. Є частиною багатьох європейських двоскладних імен, таких, як Анабелла, Мірабелла, Арабелла, Ізабелла, Беладона, Беллатриса, Беллинда.

Як форма «Бела» ім’я має кілька версій походження. Воно дуже часто зустрічається на Кавказі, а в дещо зміненому вигляді і на територіях Середньої Азії, колишнього Межиріччя Тигру і Євфрату — Стародавньої Месопотамії.

Це пояснюється тим, що корінь «бэл» походить від імені бога Бела (Баала, Ваала) — головного божества в Вавилоні. Дружина його, богиня Бэлта або Бэлтис, теж могла дати основу жіночого імені Бела.

На Північному Кавказі є самостійні божества з ім’ям Бэл, Белла. Наприклад, в інгушської міфології боги Белла і Алла — найдавніші вершителі і провісники доль.

Ще можливо, що поширене єврейське жіноче ім’я Бейле адаптувалася під європейську форму Белла, таким чином вийшла Бела. Бейле в перекладі з ідишу означає «красива». Що цілком відповідає європейському змістом імені Бела.

Значення та характеристика імені Бела

З латинського «bella» перекладається, як «війна» і «прекрасна, красива». В італійському іменник «bella» означає «красуня». Як похідне від імені верховного вавилонського бога Бела — «світла», «владика».

Як бачимо, будь-яка версія наділяє ім’я енергією краси і таємниці. Бела завжди буде мати магічну складову імені, загадковість, з’єднання краси, світла і небезпеки. Не випадково в латинському війна «bellum» теж походить від цього кореня.

Така жінка просто зобов’язана бути красивою, привабливою, але і небезпечною, таємничою. Це дуже глибока натура. У дитинстві Бела буде трохи скромною, тихою, така собі «річ у собі». З близькими може бути веселою і дзвінкою. Але не часто, Бела любить самотність і анітрохи їм не обтяжується. Їй не нудно самій з собою.

Вона наділена дивовижною фантазією, мрійливістю, схильністю до музики, поезії, танцю, вираження себе через пізнання або ритм, риму, мелодію, малюнок руху. Багато читає, думає, створює в голові цілі світи. У всьому бачить сенс, знаки, схильна до містичного та інтуїтивного сприйняття світу. Гостро відчуває красу, на природі наповнюється енергією і позитивом.

Бела добра, але не широкої велелюбної добротою, а почуттям прийняття, емпатії, чуйністю, співчуттям. Вона швидше людина почуття і слова, а не справи. Але в допомозі не відмовить. Втім, ця глибока натура сповнена прихованих суперечностей.

Як кажуть, у тихому болоті чорти водяться. Бела точно жінка з чертовщинкой. Може проявляти стервозність, схильна до авантюризму, небезпечним пригодам, поганим, з точки зору моралі суспільства, пристрастями і вчинками. Але відбувається це не з-за негативних рис характеру, а сприйняття світу як певної ігри розуму.

Вона відчуває будь-яку фальш, хоча сама може вести себе театралізовано, перегравати. Брехати їй не вийде. А сама Бела бреше віртуозно, тому що сама починає вірити в свою брехню. В дитинстві більше фантазує, а ось, ставши дорослою, може свідомо брехати, інтригувати.

Ім’я дає дуже багато жіночої енергії, сексуальності, таємничості. Такій жінці поклоняються, мріють мати і ненавидять. Бела не створена для півтонів любові. Романи яскраві, бурхливі, абсолютно неймовірні за напруженням пристрастей і подій. Заміжня буде неодноразово. Сім’я — скоріше продовження любовного союзу, ніж мета для Бели. Хоча вона може стати господинею, і дружиною, і матір’ю. Але не зможе віддатися цій історії повністю. Хоча і бувають рідкісні винятки.

А от творчість і високі цілі можуть повністю захопити серце Бели. Вона завжди обдарована долею найрізноманітнішими талантами. Володіє природною фантазією, смаком, відчуттям стилю, музикальністю, літературним і акторським даром. Їй відкриті будь мистецтва, будь-які творчі вершини.

Але Бела може присвятити себе і іншим цікавим і високим цілям: медицина, педагогіка, робота з дітьми або інвалідами, тваринами, рослинами, спорт (обов’язково красивий і схожий з мистецтвом вид спорту), подорожі.

Якщо вершини не підкоряться, Бела поставиться до цього філософськи, може спокійно перебудуватися і знайти себе в торгівлі, організації заходів, ремеслі і хендмейде. Взагалі, Бела володіє дивовижною здатністю птаха Фенікс — повставати з попелу.

В силу обставин або перевірки власниць цього імені на міцність Доля часто отмеривает їм не лише таланти, любовні пригоди, успіх, але і трагічні події. Багатий внутрішній світ і філософський погляд на події рятують Белу від відчаю, допомагають вийти з ситуації оновленої і повній рішучості почати новий рівень гри.

Іменини:

Немає православних святих з таким ім’ям, але можна відзначати їх у дні пам’яті католицьких святих Беліни 19 лютого або Ізабелли 13 червня, 21 липня.

Зменшено-лагідний варіант

Білка, Білочка, Бэллушка, Бэлонька, Білочок, Лала, Бэлли, Бэллочка, Бэллинда, Бэлуся, Бэл, Елла, Еля

Скорочений

Бэл, Лала, Ела

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

місячний камінь, агат

Метал

срібло

Рослини

фіалка, ліана

Тотемна тварина

вовк

Риси характеру

глибока, жіночна, з чертовщинкой

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Белла Ахмадуліна – радянська поетеса і громадська діячка, перекладачка з унікальною співучій манерою декламації віршів; Бела – східна красуня черкеска, героїня твору великого письменника М. Ю. Лермонтова “Герой нашого часу”, де їй присвячена окрема глава; Бэлль – знаменита красуня з голлівудської версії казки “Красуня і чудовисько”, прекрасна, добра і начитана; Белла Свон – вигаданий персонаж, героїня серії саг Стефані Майєр “Сутінки”, прекрасна дівчина з дивовижною долею, який судилося полюбити перевоспитавшегося вампіра і самій стати вампіршей, вперше народити унікальне дитя; Белла Хадід – супермодель, одна з трьох успішних сестер моделей, які підкорили всі подіуми та обкладинки світу; Белла (Анабелль) Торн – американська співачка і актриса (к/ф “Простачка”, “Елвін і бурундуки”), відома ще і завдяки акторській дитинством; Белла Дейн – актриса серіалу “Троя: падіння міста” , “Американська історія жахів”, “Плебс”, продюсер; Белла Хіткот – австралійка, яка зіграла в голлівудських к/ф “Похмурі тіні”, “50 відтінків темніше”; Бела Бєкоєва – осетинська виконавиця каверів; Бела (Берта) Лазарівна Зіф – радянська поетеса, краєзнавець, фотограф, засновниця Пермського театру “Жар-птиця”; Белла Фальконі – инстаграмная фітнес-діва, успішний тренер і модель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: