Божена – значення і походження імені

Історія походження імені Божена

Божена – жіноче ім’я старослов’янського походження, що в дослівному перекладі означає «божа», «благословенна», «Богом зазначена», «обдарована богом». Ім’я Божена користується великою популярністю в європейських країнах – Польщі, Чехії, Словенії, Словаччини.

Характеристика імені Божена: основні риси характеру

Поширений міф, що власниці імені Божена – м’які і ліричні створення, б підкорили своєю одухотвореністю і мудрістю. Однак, в більшості випадків це не так. Вже з раннього дитинства стає зрозумілим, що Божена – норовливий, активний і дуже непосидюча дитина, полюбляє рухливі ігри. Свою правоту і незалежність вона може відстоювати і кулаками.

Юна Божена волелюбна й безпосередня, категорична, вона не любить суворих рамок і обмежень, тому часто конфліктує з батьками і викладачами. Батькам треба постаратися, щоб знайти підхід до бунтарки – з боку вона здається непохитною. Найчастіше Божена не виявляє старання в засвоєнні знань, тому вчиться «з-під палки», хоча від природи наділена живою і практичним розумом, кмітливістю, прекрасною пам’яттю. У ній дуже розвинене прагнення до перемоги, у школі вона постійно змагається з однокласниками і прагне показати свою перевагу. Божена – дуже енергійний по натурі людина, яка пронесе любов до активного проведення часу через все життя. Саме завдяки цьому Божена – володарка міцного здоров’я, високого життєвого тонусу і спортивної фігури.
У зрілому віці Божена стає більш урівноваженою і поступливою, часто з посмішкою згадує про свої дитячі витівки.

Доросла Божена – непересічна особистість, що володіє сильним і незалежним характером. Завдяки організаторському таланту, сильній енергетиці вона займає організаторську посаду і домагається великих успіху на професійному терені. Божена не боїться труднощів, так як за вдачею вона хоробрий воїн. Вона багато і якісно працює, тому рано стає успішною і самодостатньою жінкою без фінансових труднощів.

Позитивні риси характеру: активність, лідерські якості, гострий розум, гнучкість і вміння адаптуватися до будь-яких умов, прямолінійність.

Негативні риси характеру: егоцентризм, категоричність, запальність, надмірна бажання домінувати в усьому.

Яка Божена в любові?

У романтичних стосунках Божена идеалистична і завжди вірна обранцеві, поки любить і любима. Сімейне життя пом’якшує її буйний і категоричний характер: вона стає більш м’якою та розважливою. Найчастіше Божена виходить заміж по великій любові і шлюб виявиться вдалим, якщо чоловік не буде намагатися зламати» її жизнелюбивую і владну натуру. Якщо чоловік буде визнавати її першість і потреба все контролювати, поважати активну життєву позицію, то союз буде гармонійним. Божена зможе віртуозно робити те, що не виходить у більшості жінок – поєднувати кар’єру з материнством і насиченою, цікавою обом подружжю, сімейним життям. Від природи Божена володіє прекрасним смаком і її будинок завжди є зразком елегантності і модних стильових напрямків.

Іменини:

11 лютого, 13 березня, 20 червня, 27 липня

Зменшено-лагідний варіант

Боженочка, Боженушка, Боженонька, Женочка, Жіночка, Дружину?ся

Скорочений

Боженка, Божа, Бодя, Дружина Женя (Євгенія), Богдана, Дана

За церковним

Божена

Колір

  • пурпурний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін

Метал

ртуть

Рослини

кедр, шипшина

Тотемна тварина

лебідь

Риси характеру

наполегливість, сильна воля, обачність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Божена Ринська — російська журналістка; Божена Дикель — польська актриса театру і кіно; Божена Грінером — сербська піаністка; Божена Нємцова — чеська письменниця, родоначальниця сучасної чеської прози

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: