Батир – значення і походження імені

Історія походження імені Батир

Ім’я Батир має тюркське походження і сходить до древнетюркским коріння «баятур» і «батура». Похідні від цього кореня можна знайти не тільки в тюркських мовах, українське слово «богатир» має тюркське походження і є найбільш точним перекладом. Однокорінне слово є і в арабській мові. У багатьох культурах «батир» означало не тільки сильної людини, який прославився добрими справами і хоробрістю, але і служило офіційним титулом. Вже в VIII столітті форма «багатур» використовувалася в якості особистого імені хазарами і булгарами і було досить почесним — так звали одного з хазарських каганов.

У сучасних тюркських і монгольських мовах слово «батир» позначає також лідера, начальника і героя.

Називаючи так дитину, батьки хочуть бачити свого сина сміливим, рішучим і впливовою людиною. Хлопчик повинен вирости здоровим, красивим і зовні привабливим. Часто використовується ім’я з підсилювальною часткою, наприклад, Батирхан або Батырбек.

Значення та характеристика імені Батир

Маленький Батир дуже прив’язаний до сім’ї, особливо до матері, він готовий на будь-які подвиги заради її похвали. Він дуже чутливий до критики, може розплакатися через невинної жарти. Згодом він стає більш товстошкірим, але навіть дорослого Батира легко може завести гостра жарт або несподіваний удар по самолюбству.

У Батира відмінне почуття гумору, він часто може жартувати над собою, але не варто приєднуватися до цих жартів, багато в чому це його спосіб приховати збентеження і невпевненість в собі.

Незважаючи на чутливу натуру, сміливості йому не займати, і в цьому Батир цілком виправдовує своє героїчне ім’я. Він готовий на справжні подвиги, але тільки якщо повністю впевнений в тому, що діє заради благородної мети. Батир не шукає пригод спеціально, але частенько влипає в історії.

Батир часто одружується за порадою батьків або друзів, толком не знаючи свою обраницю. Втім, далеко не завжди такий шлюб виявляється невдалим, багато в чому завдяки вмінню Батира знаходити хороше в людях і його пристрасності.

В роботі Батир готовий робити справжні подвиги, на жаль, це часто призводить до непродуманих рішень і помилок. Однак наполегливість і працьовитість Батира допомагають йому вирішити будь-яку проблему. Він любить братися за кілька справ відразу і вміє ділити свою увагу і відповідальність між ними.

Закалив характер і подолавши юнацьку боязкість, Батир часто перетворюється в непоганого начальника, який може тримати в своїх руках управління великим підприємством, добре ладити з партнерами по бізнесу і підлеглими. Він дуже трепетно ставиться до своєї ділової репутації, що часто може відмовитися від вигідної угоди, якщо вона суперечить його моральним засадам.

Батир любить змагання, йому подобається перемагати і отримувати нагороди, він вміє викластися на сто відсотків. Завдяки цьому він може досягти значних успіхів у спорті, особливо, якщо буде відчувати любов та підтримку близьких.

Роблячи покупки, він часто захоплюється і витрачає помітно більше, ніж планував. Батир любить робити подарунки, вміє вибрати для кожного саме те, що порадує його найбільше.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Батырчик, Батырушка, Батыренок, Батырка

Скорочений

Бат, Батя

За церковним

немає

Колір

  • бузковий
  • пурпурний
  • білий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

смарагд

Метал

олово

Рослини

горобина, осока

Тотемна тварина

журавель

Риси характеру

імпульсивність, розум, добродушність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Батир Закіров – радянський співак узбецького походження; Батир Бабаєв – герой Другої світової війни; Батирхан Шукенов – казахстанський співак; Батир Ісмаїлов – татарський художник; Батир Мирхашимов – радянський актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: