Баграт – значення і походження імені

Історія походження імені Баграт

Існує кілька версій походження імені Баграт.

Перша гіпотеза стверджує, що ім’я Баграт (Bagadāta) виникло в перській мові, і перекладається з древнесабейского прислівники як «богом даний», «подарунок богів».

За другою версією, ім’я Баграт (Բագրատ) має вірменське походження і перекладається як «радість кохання».

Третя версія ілюструє бажання деяких вчених у всьому знайти давньослов’янські коріння. Вони вважають, що ім’я Баграт – це складне ім’я, що складається з двох скорочених слів «багатий» і «ратник».

І все ж найбільш імовірним здається східне походження цього красивого і рідкісного імені. Якщо звернутися до історії, то ім’ям Баграт нарікали багатьох царів Абхазії і Грузії. Від нього отримала свою назву велика династія грузинських князів Багратионов. Найвідомішим представником якої є князь Петро Іванович Багратіон, генерал, герой війни 1812 року.

В даний час ім’я Баграт зустрічається дуже рідко навіть серед народів Кавказу. Воно не має аналогів і варіантів у вигляді сучасних імен.

Значення та характеристика імені Баграт

Маленький Баграт допитливий і рухливий дитина, йому не сидиться на місці. З-за цього можуть виникнути проблеми з навчанням. Хлопчикові важко сконцентруватися на уроці, коли навколо так багато цікавого. І все ж Баграт прикладає багато зусиль, щоб вчитися успішно. Для нього дуже важлива похвала батьків, він хоче, щоб вони ним пишалися. Баграт впевнений матеріаліст, він реально дивиться на світ. Тому батькам необхідно розвивати в ньому творчі здібності, показати і навчити відчувати красу мистецтва та навколишнього світу.

Баграт рано стає самостійним і покидає батьківський дім. Його не лякають труднощі і зміни, він хоче якнайшвидше реалізувати себе. Головне бажання юного Баграта – досягти високого положення в суспільстві, визнання своїх талантів і фінансового благополуччя. Але про батьків він постійно пам’ятає і піклується про них.

Баграту притаманне впертість і самовпевненість. Часто він не приймає цінних порад тільки з-за того, що хоче вирішувати все сам. І це виходить боком. Але з часом Баграт вчиться на своїх помилках і стає мудрішим.

Він легко заводить знайомства, вміє підтримувати тривалі дружні відносини і корисні зв’язки. Але близьких друзів у Баграта небагато.

Баграт може досягти успіху в будь-якій професії. Він відповідальний, старанний, легко пристосовується до зміни обставин, вміє приймати складні рішення. Баграт постійно вдосконалюється, багато часу приділяє самоосвіті та розширення кругозору.

Баграт дуже відповідально ставиться до шлюбу. Майбутню дружину він вибирає ретельно, не поспішає з рішенням, придивляється. Може навіть на якийсь час перервати добре складаються стосунки, щоб дати собі час усе обміркувати. Але коли вибір нарешті зроблено, Баграт стає люблячим і турботливим чоловіком. Він глибоко поважає і цінує свою дружину, прислухається до її думки, допомагає по дому. Баграт також прекрасний батько. Він бере активну участь у вихованні дітей, проводить з ними багато часу. Прекрасним доповненням до сімейної ідилії може стати собака.

Іменини:

3 травня, 7 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Багратик, Баграточка

Скорочений

Баги, Багри

За церковним

Баграт

Колір

  • червоний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли, гірський кришталь

Метал

золото

Рослини

троянда

Тотемна тварина

дятел

Риси характеру

самостійність, відповідальність, турботливість, цілеспрямованість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Баграт I – цар Абхазії в IX столітті; Баграт III – цар Грузії в X столітті; Баграт Камсаракан – вірменський князя; Баграт Георгійович Багратіон – князь з династії Багратионов, автор історичних праць з Грузії; Баграт Варданян – композитор; Баграт Сандухадзе – вчений-селекціонер; Баграт Алекян – академік РАН, кардіохірург.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: