Жан – значення і походження імені

Історія походження імені Жан

Ім’я Жан найбільш популярний у Франції, це сильно трансформована форма іудейського імені «Йоханаан», яке перекладається як «Господь помилував» або «Бог милосердний».

В сучасний французький мову це ім’я потрапило з латині, а римляни запозичили його з грецької. Жили там іудеї давали своїм синам ім’я Иоанес, воно повинно було зберегти власника від нещасть і принести успіх всієї сім’ї. Римляни трансформували ім’я в «Иоганес», а варварські народи, які перебували під римським впливом, адаптували його в свої мови в різних формах.

Це ім’я має аналоги в більшості сучасних мов, в Україні воно набуло форму Іван, польською звучить як Ян, а в Італії хлопчиків називають Джованні.

Найбільш часто хлопчиків називають в честь двох біблійних персонажів: апостола Івана та Іоанна Хрестителя.

Існує жіночий аналог імені, який звучить як Жанетта і Жанна.

Як правило, у Франції ім’я Жан є частиною складеного імені, наприклад Жан-Христофор або Жан-Анрі.

Таке ім’я є в ряді тюркських мов, однак воно має інше походження. Наприклад, з казахського воно перекладається як «душа».

Значення та характеристика імені Жан

Для Жана вже в дитинстві дуже важливо не тільки контролювати ситуацію, але і бути добре поінформованим про все, що відбувається навколо. Це однаково стосується як людей, його навколишніх, так і до подій у світі. Хлопчика рано починає цікавити політика, він намагається самостійно розібратися в тому, як влаштоване суспільство, багато читає і добре вчиться.

Жана дуже цікавить думка про нього знайомих, він не ображається на критику, йому важливіше об’єктивність, ніж ущемлене самолюбство. Він прагне керувати і любить владу, але почесті і знаки уваги для Жана не занадто важливі, йому достатньо знати, що саме він контролює ситуацію. До явних лідерів Жан ставиться з повагою і цікавістю, але без лестощів, так як впевнений, що сам впорався б ще краще.

Працювати він вміє, хоча часто не викладається повністю, якщо не бачить у цьому користі для власного розвитку. Ставши начальником, легко вміє налагодити роботу самого складного підприємства, вміло переклавши більшу частину управління на досвідчених заступників, яких, втім, розумний Жан повністю контролює.

Чоловіка з таким ім’ям подобається займатися сільським господарством, і навіть якщо він вибирає зовсім іншу професію, Жан завжди прагне завести город або маленький садок.

В юності Жан велелюбний, але в нерозбірливості його дорікнути не можна, так як поряд з цим ловеласом не буває дурних і негарних жінок. Він доброзичливий і вміє бути вдячним, тому практично завжди зберігає приятельські стосунки з колишніми коханими. З часом він заспокоюється, і зазвичай щасливий у сімейному житті.

З Жаном легко і весело, він вміє вдалим жартом підняти настрій, готовий допомогти друзям у складну хвилину, живе цікаво і насичено. Він естет, вибираючи між великою позбавленою смаку квартирою і красивою мансардою, Жан зупиниться на другий — надто важливі для нього гармонія і краса.

Жан живе яскраво, любить навколишній світ і чекає він нього взаємності.

Іменини:

19 січня, 8 березня, 19 серпня, 23 жовтня, 12 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Жанно, Жанушка, Жанчик, Жаным

Скорочений

Жанни

За церковним

Жан, Іван

Колір

  • пурпурний
  • червоний
  • червоний
  • бордовий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

лопарская кров, халцедон, андалузит

Метал

олово, залізо

Рослини

цибулю, верес, помідор

Тотемна тварина

лисиця, олень, ведмідь

Риси характеру

поривчастість, логіка, впевненість у собі

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Жан Кокто – французький поет, художник, драматург; Жан-Батист Поклен (Мольєр) – французький драматург, актор, директор знаменитого театру; Жан-Поль Сартр – французький філософ і письменник; Жан-Клод Ван Дамм – американський актор, режисер, сценарист; Жан-Поль Готьє, французький модельєр; Жан-Поль Бельмандо – французький театральний і кіноактор; Жан-Поль Ріхтер – німецький письменник, сатирик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: