Тома – значення і походження імені

Історія походження імені Тома

Тома – жіноче ім’я єврейського походження, скорочене від Тамара, що в перекладі означає “фінікова пальма”.

Як бачимо, ім’я використовується і як цілком самостійне, і як похідне від Тамара. Проте як би воно не використовувалося, значення і походження його сумніву не підлягають.

У 12 столітті ім’я набуло поширення в Грузії та Вірменії, причому давали його виключно особам королівської крові. Після 12 століття ім’я стає не менш популярним в межах східнослов’янського мовного простору.

Іменини ім’я відзначає 14 травня та 15 грудня.

Значення та характеристика імені Тома

Ні для кого зараз не є секретом той факт, що, вибираючи дитині ім’я, ми програмують його на певну долю, проектуємо розвиток тих чи інших рис характеру, звичок, уподобань. Не є винятком у цьому плані і задеклароване ім’я Тома.

Так, основними рисами характеру жінки, що носить це ім’я, з упевненістю можна назвати стійкість, рішучість, уміння маніпулювати людьми, нав’язувати їм свою думку. Цими особливостями Томочка наділена сповна, причому вони проявляються ще в ранньому дитинстві.

Так, маленька Томуся завжди досягає бажаного, чого б це їй не коштувало: вона вередує, плаче, б’ється в істериці, проте у результаті все одно виходить так, як прагне саме вона. Тому наглядова і уважна, тому, досягнувши перемоги один раз, вона далі йде второваною дорогою, особливо не замислюючись про наслідки.

Тому часто справляє враження дуже наївного людини, майже дитини, проте це не завжди так. Нерідко за зовнішньою беззахисністю і невмінням постояти за себе приховані цілком корисливі мотиви: Томі просто від вас щось потрібно. До речі, не важливо, чого хоче Томочка – то переписати готове домашнє завдання, списати контрольну або позичити велику суму грошей. Її наївний погляд і здається беззахисність здатні роззброїти будь-якого: здається, великим дитині просто неможливо відмовити.

Тома успішно користується таким першим враженням і впевнено використовує його для досягнення власних цілей.

Томуля – природжена актриса, тому дуже часто реалізується саме в цій професії. Хоча з неї вийде також і непоганий лікар, відповідальний педагог, кваліфікований психолог.

Тому завжди користується великим успіхом у протилежної статі: її артистичність, загадковість, краса і бісики в очах привертають увагу чоловіків. Заміж Томочка, як правило, не поспішає. Вона прагне пізнати цей світ, пожити для себе, розібратися у своїх почуттях і переживаннях. Вибір супутника життя зазвичай спонтанний: побачила – без пам’яті закохалася – побігла під вінець. Парадоксально, але такої скороспішний шлюб Томи зазвичай виявляється вдалим, а обранець – єдиним на все життя. Тому дуже любить дітей, тому готова пожертвувати заради них і кар’єрою, і вільним часом. Її нащадки завжди доглянуті і акуратні.

Ім’я Тома поширене в різних країнах. Найбільш відомими представницями його є: Тамара (знаменита грузинська цариця), Тамара Гвердцителі (грузинська співачка), Тамара Макарова (актриса), Тамара Синявська (оперна співачка), Тамара Ткаченко (співачка), Тамара Мелло (актриса), Тома Чавчадзе (грузинська актриса), Тамара Мотылева (літературознавець), Тамара Храмова (фінська співачка), Тамара Рохо (іспанська балерина).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Томочка, Антоніна

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

магнетит

Метал

залізо

Рослини

часник

Тотемна тварина

вовк

Риси характеру

активність, надійність, суперництво

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тома Жозеф Ламі — бельгійський сходознавець; Тома Лангманн — американська актриса, актор, сценарист і режисер; Тома Ерто — французький футболіст, захисник клубу «Удінезе»; Тома Корнель — французький драматург і лібретист, молодший брат П’єра Корнеля

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: