Тамара – значення і походження імені

Історія походження імені Тамара

Тамара – жіноче ім’я давньоєврейського походження (в Біблії – Тамара), в перекладі з давньоєврейської означає “фінікова пальма”.

Ім’я Тамара досить поширене в Україні і Росії, що зумовило появу численних скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Тамарочка, Тамарка, Тома, Томка, Томочка, Тата, Томуся, Томуля.

У Україну ім’я прийшло з Грузії і Вірменії в 12 столітті.

Іменини жінка, що носить це ім’я, відзначає 14 травня та 15 грудня.

Значення та характеристика імені Тамара

Звичайно, ім’я якого обов’язково впливає на долю її носія, тому не дивно, що людям з однаковими іменами приписують ті ж якості, риси характеру і звички. Не є винятком і розглянуте ім’я Тамара.

У дитинстві маленька Тамара дуже любить бути в центрі уваги: вона вимагає постійного замилування, схвалення. Томочка – природжена актриса, з юних років вона вчиться маніпулювати людьми, схиляти їх на свою сторону.

Здатність до співчуття і співпереживання – одна з ключових рис характеру жінки, що носить ім’я Тамара. Заради того, щоб допомогти комусь, Тому здатна пожертвувати власними інтересами. Вона дуже вразлива і емоційна, глибоко переживає невдачі та поразки. У дитинстві Тамарочка часто стає наставницею і опікункою молодших дітей у сім’ї, за яких вона відчуває свою відповідальність.

Тамара розумна, але їй трохи не вистачає практичності. Жінка може захопитися якоюсь роботою або ідеєю просто тому, що це їй подобається. Тамара не чекає віддачі від витрачених зусиль. Жінку сміливо можна назвати безкорисливою.

Тамара непогано вчиться, має багато друзів і знайомих. З Томочкой дуже важко посваритися: вона вміє погасити конфлікт ще на етапі його зародження: жінка вважає, що хороші відносини – це головне в житті.

Заміж Тамара виходить виключно з великої любові. В цей момент розум і раціональність відходять на другий план: вона живе одним моментом, насолоджується своїм щастям і вважає, що так буде завжди. Дуже часто перший шлюб Тамари невдалий саме через невміння тверезо оцінити обранця, правильно розставити пріоритети.

Тамара гарна господарка: у неї в будинку порядок, їжа приготовлена, а діти доглянуті. Якщо Тамарі пощастить з чоловіком, здатним оцінити всі зусилля жінки, спрямовані на створення домашнього затишку, міцний і надійний шлюб гарантований.

Тамара – невибаглива і врівноважена жінка. Вона цілком здатна задовольнитися малим, якщо чітко розуміє, що це оптимальний варіант у ситуації, що склалася.

Тамара дуже легко захоплюється різними речами, тому не може довести до кінця справу, яку дійсно для неї важливо. Жінка вимоглива до себе і до оточуючих, тому, якщо їй вдається просунутися по службових сходах і стати керівником, Тамара стрімко втрачає колег, які раніше ставилися до неї прихильно. Її безкомпромісність і гіпертрофована вимогливість відлякують людей, з якими раніше відносини були дружніми.

Ім’я Тамара поширене в Україні і Росії, Грузії та Вірменії Найбільш відомими представницями його є: Тамара (знаменита грузинська цариця), Тамара Гвердцителі (грузинська співачка), Тамара Макарова (актриса), Тамара Синявська (оперна співачка), Тамара Ткаченко (співачка), Тамара Акулова (актриса), Тамара Мелло (актриса), Тамара Мотылева (літературознавець), Тамара Фідлер (піаністка), Тамара Рохо (іспанська балерина).

Іменини:

14 травня, 15 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Томуля, Томочка, Томушка, Томуня, Томуся, Муся, Татуся, Тамуся, Туся

Скорочений

Тома, Томка, Тата, Татка, Тамарка, Тама, Тамка, Мара

За церковним

Тамара

Колір

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат

Метал

золото

Рослини

фінікова пальма, розмарин

Тотемна тварина

оса

Риси характеру

гордість, прямолінійність, самостійність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Тамара (Тамріко) Гвердцителі – радянська, грузинська та російська співачка, актриса, композитор, заслужена артистка Грузинської РСР (1989), народна артистка Грузії (1991), народна артистка Інгушетії, народна артистка Росії (2004), Тамара Макарова – радянська і російська актриса, лауреат Сталінських премій (1941, 1947), народна артистка СРСР (1950), Тамара Синявська (нар.1943) оперна співачка (меццо-сопрано) – Народна артистка СРСР, солістка Великого театру Росії, Тамара Лазакович – радянська гімнастка, Заслужений майстер спорту СРСР (1972), неодноразова чемпіонка СРСР, Європи і світу зі спортивної гімнастики, чемпіонка ХХ Олімпійських ігор у Мюнхені (1972)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: