Історія походження імені Пелагея
Жіноче ім’я Палажка має давньогрецькі корені, походить від жіночого грецького імені Пелагио, яке в свою чергу походить від чоловічого імені Пелагиос. За іншою версією згідно грецької міфології богиню кохання Афродіту звали Пелагиос. На Русь прийшло разом з християнством. Етимологічно ім’я Палажка тотожне слов’янському імені Марина, має латинські корені. У православних святцях є кілька мучениць з ім’ям Пелагея – Антіохійська, Тарсийская і Дивеевская. День імені святкується 12 лютого, 5 квітня, 17 травня, 26 і 30 червня, 21 жовтня, 3 листопада. Ім’я дуже рідкісне, оскільки складне.
Значення та характеристика імені Пелагея
Значення імені Пелагея – “морська”, “морське узбережжя”, “вільна”, “незалежна”, “горда”.
Пелагея в дитинстві – м’яка, чарівна, весела, добра дівчинка. Її люблять все навколо, вдома, в садку, школі, на вулиці. Вона чуйна, готова завжди і всім прийти на допомогу. Легко і добре вчиться. Є творчі таланти, вона танцює, малює. Батькам потрібно не упускати цей момент і віддати дівчинку в спеціалізовану школу.
Доросла Пелагея м’яка, терпляча, з почуттям гумору, незалежна, вільна. На роботі її люблять і цінують за відповідальність, порядність, розсудливість, професіоналізм. Але її можна переманити на інше місце роботи, якщо запропонувати більший дохід, володарка цього імені з віком стає меркантильною. Завжди знає, чого хоче, може вислухати пораду, але зробить по своєму. Глибоко переживає із-за невдач, зовні ніяк не виявляючи цього. Уразлива, образ не прощає, навіть може помститися, зробивши відповідний момент. Не любить психологічних і фізичних навантажень, тому вибере місце роботи, яке не буде віднімати надто багато часу і сил. Може стати музикантом, мистецтвознавцем, журналістом, дрібним підприємцем, літературним критиком.
Пелагея – приваблива, загадкова, навіть таємнича жінка, притягує протилежну стать. Відносини для Палажки найважливіше, на першому місці, а вже потім робота і кар’єра. Заміж виходить пізно, довгий час шукаючи ідеального чоловіка. Для неї важливо духовну спорідненість, на матеріальні блага вона не звертає уваги. Дуже любить дітей, але виховує їх у строгості.
У Пелагеї багато друзів, сама вона – надійний, відданий друг, але воліє вечірок і клубам домашню обстановку. Любить побути на самоті, наодинці зі своїми думками. У неї слабко виражена інтуїція, але вона твердо стоїть на ногах, з легкістю пристосовуючись до будь-яких життєвих обставин.
Її яскраве життя наповнена різними пригодами, відчуває радість від всяких дрібниць, в яких собі ніколи не відмовляє. Любить дивитися по телевізору спортивні передачі, мультфільми, фільми. Не байдужа до квітів, їх у неї дуже багато, як на підвіконнях, так і на присадибній ділянці. Одягається в красиву, класичний одяг. Виглядає ідеально, з натовпу виділяється яскравими прикрасами, зробленими своїми руками, любить носити капелюшки і окуляри. Пелагея бридлива, тому не ходить в гості до інших, а приймає їх у своєму домі. Зі здоров’ям проблем немає, якщо, звичайно, за ним стежити.
Іменини:
5 квітня, 17 травня, 26 червня, 30 червня, 20 жовтня, 21 жовтня, 3 листопада
Зменшено-лагідний варіант
Пелагеюшка, Пелагеечка, Пелагеенька, Полюшка, Поленька, Полюша
Скорочений
Пелагейка, Поля, Поліна, Полінка, Поллі
За церковним
Пелагія
Колір
Планета
- Меркурій
Стихія
- земля
Камінь-талісман
смарагд, гірський кришталь
Метал
ртуть
Рослини
горіхове дерево, петрушка
Тотемна тварина
жайворонок, ласка
Риси характеру
нерішучість, сильна воля, порядність
Число імені
6
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Пелагія Антіохійська (ранньохристиянська мучениця, діва), Пелагея Ханова ((нар.1986) російська фолк-рок-співачка, заснувала фолк-гурт «Пелагея», де є солісткою. В її репертуарі російські народні пісні, авторські пісні та романси, стилізовані в стилі фольк-року.), Пелагея Кочина ((1899 – 1999) уроджена – Полубаринова; радянський фізик-гидродинамик, академік Академії наук СРСР), Пелагея Громова ((1819 – 1887) російська актриса. У 1838 році дебютувала в Олександрійському театрі (під дівочим прізвищем – Бормотова), де грала до 1886 року. C 1850-х років була зайнята в прем’єрних постановках п’єс А. Н.Островського.), Пелагея Шайн ((1894 – 1956) до заміжжя – Саннікова; радянський астроном. У 1928 році стала першою в світі жінкою, яка відкрила малу планету (1112 Polonia). Всього відкрила 19 малих планет, комету Шайн — Шалдеха (1949), більш 150 нових змінних зірок. Вела роботи по фотометрії та колориметрії зірок. В честь Палажки Шайн була названа одна з малих планет (1190 Pelagia), відкритих в 1930 році.), Пелагея Данилова ((1918 – 2001) радянська гімнастка, олімпійська чемпіонка 1952 року, чемпіонка світу 1954, заслужений майстер спорту СРСР, тренер-викладач)