Пауліна – значення і походження імені

Історія походження імені Пауліна

Походження назви — від латинського когномена «paulus», яке дало кілька форм імені: Пауліна — європейська і Поліна — французька і українська.

Ім’я Пауліна носила європейська знати і німецькі принцеси. Воно було дуже поширене на Заході в 19 — початку 20 століття, але потім його популярність пішла на спад аж до 1980-х. В 80-е до імені знову став проявлятися підвищений інтерес, оскільки з’явилася супермодель чеського походження Пауліна Поризкова.

Зараз ім’я входить до числа рідкісних, але не забутих. На Заході більше поширене в Німеччині. У Україні батьки стали проявляти інтерес до імені у зв’язку з популярністю молодої актриси Пауліни Андрєєвої. Так і українська форма імені «Поліна» вже порядком набридла, тому шукають більш рідкісну аналогію.

Значення та характеристика імені Пауліна

Пауліна від латинського «paulus» означає «маленька», «малятко», «скромна» або «дочка Павла», якщо розглядати ім’я Пауліна як похідного від римського імені Павло. У старослов’янській мові ім’я Пауліна намагалися записувати як Павліна, але ця форма не прижилася в сучасній українській мові.

Ім’я Пауліна для маленької красуні підкреслює її витонченість і зовнішню жіночність. Зовнішню, тому що всередині у будь-Пауліни така сила волі і характеру, що будь-якому чоловікові впору!

У дитинстві Пауліна буде спокійною, слухняною і доброзичливою. Вміє себе зайняти, розвиває таланти і особливо не доставляє проблем ні впертістю, ні поганими відмітками в школі. У підлітковому віці почне гнути свою лінію, якщо рамки батьківського контролю були тяжкими, то буде безжально рвати або рамки, або стосунки з батьками.

Потім заспокоїться, коли ковтне своєї порції свободи і шишок, помудрішає і вибудує прийнятний для неї світ. Знову стане відповідальною, доброзичливою, більше зануреної в себе та свій розвиток. Інтелектуальна, язвительна, любить різати правду-матку в обличчя.

Пауліна завжди володіє цікавою і привабливою зовнішністю. Не обов’язково канонічною, але яскравою і помітною. Їй не знайома вульгарність, вроджене почуття стилю і смаку виділяють її з натовпу однотипних красунь.

Все життя приваблює чоловіків, оточена ореолом таємничості і пристрасті, хоча дуже постійна і вірна стосунків з коханим чоловіком. Заміж виходить зрілою жінкою, зробивши свідомий вибір і по любові, і по розуму.

Дуже любить роботу. Зазвичай Пауліна з дитинства вибирає свій шлях. Часто це пов’язане з творчістю, дизайном, медициною, наукою, ветеринарією. Любить робити кар’єру, досягати успіху, докладає до цього зусилля. Фінансово і матеріально добре забезпечена і завдяки працьовитості, свого успіху, і вдалому вибору чоловіка.

Пауліна мудра, спокійна мама народжує не рано, здатна правильно виховати дітей, підтримувати їх порадами і любов’ю все життя. Побутом не переймається зовсім не соромиться вдаватися до допомоги платних помічниць, т. к. любить чистоту і порядок.

Друзів і близьких стосунків з людьми мало, закрита і різка, але досить доброзичлива в соціумі, тримає марку. Розкривається в родині і найближчому колі спілкування. Непростий характер, але цікавий, тому що людина працює над собою.

Іменини:

В Православ’ї відзначають іменини Святий Павли 16 січня, в католицтві є святі покровительки Пауліни.

Зменшено-лагідний варіант

Уля, Паулинка, Линочка, Паулиночка, Паулинушка, Паулетта, Паюша, Пали, Чи, Поля, Поллі, Паулі, Пава, Павлинка

Скорочений

Пауля, Ліна, Уля, Пава

За церковним

Павла

Колір

  • бордовий
  • червоний

Планета

  • Нептун

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

агат, яшма, малахіт

Метал

мідь

Рослини

півонії, жоржини

Тотемна тварина

тхір, лебідь

Риси характеру

витончена, вольова, глибока

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Пауліна Андрєєва – псевдонім популярної російської актриси, виконавиці головної ролі в серіалі “Метод”; Пауліна Поризкова – супермодель 80-х, родом з Чехії, в дитинстві пережила драму розриву з батьками, стала обличчям Estee Lauder за самий надзвичайний гонорар того часу, була суддею багатьох сезонів “Топ-модель по-американськи”; Пауліна Штраус (Пауліна Марія де Ана) – прекрасна співачка сопрано і дружина великого композитора Ріхарда Штрауса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: