Мальвіна – значення і походження імені

Історія походження імені Мальвіна

Історія появи імені Мальвіна в Європі має 3 версії:

  • з давньогерманської мови мови;
  • як похідного від гельського чоловічого імені Мелвін/Малвин;
  • з латинської мови від назви рослини мальва.

Ім’я було поширене на території Німеччини і слов’янських країн. Але книга «Поеми Оссіана» Джеймса Макферсона, в якій героїня Мальвіна стала символом романтизму, здобула таку популярність, що ім’я поширився по Європі. Потім з’явилося багато інших літературних персонажів по імені Мальвіна. Ім’я стало затребуваним сценічним псевдонімом і самоназвою дівчат легкої поведінки, які обирають звучні імена з претензією на розкіш і благородство походження. Потім інтерес до імені на Заході згас.

В слов’янських країнах: Польщі, Румунії, Словаччині, Україні і т. д. зустрічається багато Мальвін. Особливо популярне ім’я в Польщі. Багато Мальвін у кавказьких і середньоазіатських народів. У Україні ім’я унікальне, вкрай рідкісне, т. к. має тільки одну асоціацію з Мальвіною з книги про Буратіно А. Товстого. Але ім’я не заслуговує такої зневаги. Чудово, що мода на рідкісні імена сколихнула інтерес до імені Мальвіна. Ніжне і співуче ім’я зараз подобається багатьом батькам.

Значення та характеристика імені Мальвіна

У імені Мальвіна є кілька значень. Західній культурі ближче гельський і давньогерманське. В якості жіночої форми чоловічого імені Мелвін/Малвин («Mala mhin» з гельської — «гладкі брови») Мальвіна означає «гладкобровая».

На давньогерманьскому корінь “mālv'”/”melvin” — “слабка”, “ніжна”, тому ім’я Мальвіна можна перевести як “ніжна”, у переносному значенні “жіночна”.

З латинського «malva/malvae» — мальва, проскурник, штокроза. У східних слов’ян значення імені має «квіткове» походження.

Ім’я непросте по енергетиці. Мальвіни досить активні, відкриті, жіночні, прості в спілкуванні. Але є частина Мальвін, у яких дуже розвинене творче начало, інтуїція, мрійливість, де під гладкою поверхнею киплять неабиякі пристрасті, можливі спалахи емоцій. А в цілому, ім’я спокійне і досить зручний для жінок.

Маленька Мальвіна — загальна улюблениця: красива, чарівна, ніжна, талановита. Не грубить, не бешкетує. В школі у Мальвін дві крайності: або явний лідер, командир, але вчиться посередньо, або тиха і мрійлива розумниця собі на умі. Обидва типи доброзичливі, сповнені співчуття до всього живого, захоплені чимось творчим.

Професія буде залежати від обдарованості. Якщо є дар, то Мальвіна буде прагнути його реалізувати. Якщо просто прекрасна дівчина, то не буде морочитися з вибором спеціальності, може працювати просто заради зарплати, тому що своєю самореалізацією вважає сім’ю і друзів.

У любові Мальвіні не завжди щастить відразу. Багато шанувальників, але часто вибирає не тих, хоча і наділена інтуїцією. Швидше, Мальвіна просто не розуміє, що хтось може бути нечесним, підлим, грубим і т. п. Набивши любовних шишок, Мальвіна навчиться бачити головне в чоловіку, довіряючи своєму серцю, а не словами або яскравим вчинків залицяльників. Сім’я в підсумку стане для Мальвіни і тилом, і місцем сили, і творчістю.

Іменини:

У Православ’ї немає святих з таким ім’ям. Можна хрестити Мариною, Марією, Меланією.

Зменшено-лагідний варіант

Маля, Мальва, Мел, Мальвинушка, Мальвиша, Маллі, Міна, Мальвиночка, Меллі, Вина, Муся, Мальвуся, Мальвинчик, Мальвичча, Аля, Мальвушенька

Скорочений

Мальва, Маля, Мел, Маллі, Меллі, Міна, Вина, Вінні, Аля, Муся

За церковним

немає

Колір

  • білий
  • сріблястий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

турмалін, лазурит

Метал

олово

Рослини

плющ, мальва, липа

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

творча, жіночна, активна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мальвіна Рейнольдс – співачка з Америки 1940-60-х рр. у стилі блюз, фолк, автор пісень, музикант і політичний діяч; Мальвіна Баретт – відомий мейкапер і фотограф з Ірландії; Мальвіна Р. Вогель – ілюстратор книг із США; Мальвіна Хофман – знаменитий скульптор бронзових фігур в натуральну величину, письменниця і активістка з США; Мальвіна – “дівчинка з блакитним волоссям” з російської версії “Золотий Ключик, або Пригоди Буратіно” письменника А. Товстого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: