Історія походження імені Парасковія
Параска – українське ім’я, походить від давньогрецького жіночого ім’я Параскева. В Україні воно перекладається як очікування і приготування, а в Греції – переддень свята. У православних Святцях вшановується преподобна мучениця Параскева Римська (частіше її називають П’ятницею), яка жила у другому столітті і поширювала серед язичників християнську віру, допомагав убогим і бідним, за що її і страчений через обезглавлення. Дуже рідкісне старомодне ім’я, пік його популярності припав на час існування СРСР. День імені святкується 2 квітня, 8 серпня, 27 жовтня, 10 листопада.
Значення та характеристика імені Парасковія
Значення імені Параска – “очікування”, “приготування”, “напередодні свята”, “п’ятниця”, “підготовлена до свята”, “п’ятнична”, “передсвяткова”, “предзимняя”, “недовго до зими залишилося”, “п’ятий день”, “напередодні суботи”.
У дитинстві Параска слухняна, добра, не примхлива, скромна, розважлива дівчинка, не доставляє батькам абсолютно ніяких турбот. Відмінно вчиться, улюблениця вчителів. Знаходить спільну мову з однолітками, у неї багато друзів, трохи подорослішавши – соромиться хлопчиків. Творча, з багатою фантазією, наділена музичним слухом, може навчитися грати на будь-якому музичному інструменті, бере участь у різноманітних гуртках і концертах. Близька з мамою, ділиться з нею всіма своїми проблемами і переживаннями. Дівчинка часто хворіє інфекційними захворюваннями, потрібно зміцнювати її імунітет, стежити, щоб всі щеплення були зроблені вчасно і загартовувати.
Доросла Параска – життєрадісна, весела, комунікабельна, розважлива, уважна, відповідальна. Добре розбирається в людях завдяки своїй інтуїції. Не любить, коли її обманюють, сама справедлива і чесна по відношенню до інших. Цілеспрямована, працьовита, цінує як свою, так і чужу працю. Може стати керівником, економістом, юристом, лікарем, психологом, учителем, журналістом, філософом, банківським або соціальним працівником, археологом.
Хоча і здається зовні дуже суворої і серйозною, люди до Парасці тягнуться. Вона вміє розташувати до себе, зацікавити співрозмовника. Володарка імені прагне бути кращим за інших, їй подобається бути зразковою жінкою. З оптимізмом ставиться до труднощів. Але всередині уразлива і ранима, жарти на свою адресу приймає дуже близько до серця, її не важко засмутити, втім і розсмішити теж не складе праці.
Параска зовні красива і приваблива, перед заміжжям довгий час зустрічається з обранцем, щоб перевірити і дізнатися його з усіх сторін. Однолюбка, ревнива і вірна дружина, зраду чоловікові ніколи не зможе пробачити. Прекрасна господиня, створювати затишок в будинку стає її улюбленим хобі. Турботлива мама, охайна, любить готувати, при тому вміє правильно розподілити сімейний бюджет, домашні проблеми вирішує сама. Заради сім’ї може кинути роботу.
Любить надавати допомогу друзям, в будь-якому її вигляді, близьких і друзів ніколи нікому не дасть в образу, не обдурить і не зрадить. Обожнює веселі компанії, сама наділена почуттям гумору. У Параски немає особливих проблем зі здоров’ям. Потрібно тільки стежити за вагою.
Іменини:
2 квітня, 8 серпня, 27 жовтня, 10 листопада
Зменшено-лагідний варіант
Прасковьюшка, Прасковєчка, Прасковейка, Просічка, Просенька
Скорочений
Прося, Проня, Параню, Паруня, Паруша, Параска, Парасю, Панюша
За церковним
Параскева
Колір
Планета
- Плутон
Стихія
- вода
Камінь-талісман
малахіт
Метал
срібло
Рослини
рокита, льон
Тотемна тварина
білка, лисиця
Риси характеру
загострене самолюбство, честолюбство, лідерство
Число імені
2
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Параска Осипова (по першому чоловікові – Вульф, уроджена – Вындомская; псковська дворянка, господиня садиби Тригорське, мати баронеси Е. Н.Вревской, сусідка А. С. Пушкіна по маєтку Михайлівське і близький друг поета), Параска Савельєва ((1918 – 1944) радянська підпільниця), Ларін Парасці ((1833 – 1904) псевдонім Параски (Параскеви) Нікітіної (в заміжжі – Степанової); іжорська рунопевица, знала більше 32 тисяч віршів, народних і власного виробництва), Параска Іванівна ((1694 – 1731) царівна, молодша дочка Івана V Олексійовича і Параски Федорівни Салтикової, племінниця імператора Петра I), Параска Зиматова ((1918 – 1941) партизанка-розвідниця, посмертно нагороджена орденом Леніна. У 1968 році на будівлі школи в селі Велика Капково була встановлена меморіальна дошка, а в 1965 році ім’ям Зиматовой була названа вулиця на її малій батьківщині, в місті Зубцове. Подвигу Параски Зиматовой присвячені вірш С. В. Кірсанова “Мовчання” (1942) і поема А. Д. Дементьєва “Мужність” (1958).), Цариця Парасковія Федорівна ((1664 – 1723) уроджена – Салтикова; з 1684 року єдина дружина царя Івана Олексійовича, якому народжувала тільки дочок; мати імператриці Анни Іоанівни і бабуся правительки Анни Леопольдівни)