Жанна – значення і походження імені

Історія походження імені Жанна

Лінгвісти стверджують – красиве, звучне ім’я Жанна є французької варіацією парного імені Іоанна. У українську мову воно прийшло з французької, хоча за походженням є давньоєврейським. У Франції ім’я Жанна було вторинним, воно походить від чоловічого імені Жан. Давньоєврейське чоловіче ім’я, в давні часи прижилася у французькій мові звучало як Йоханан. Є інша версія походження імені Жанна, яка теж має право на життя. У перській мові існувало і досі існує жіноче ім’я Джан, від якого, можливо, сталося сучасне ім’я Жанна. У православних Святцях імені Жанни нам відшукати не вдасться, однак їхні іменини традиційно святкуються в Іванов день (7 липня), або в день святої Іоанни-мироносиці (10 липня). Це ім’я поширене в багатьох країнах, католицьких і християнських, воно дещо розрізняється по своїй вимові, (так, у слов’янських мовах є форма Яна), але досі не втратило своєї популярності.

Значення та характеристика імені Жанна

Якщо розглядати походження цього імені від французького, а раніше – давньоєврейської мови, то його значення «благодать», «милість Божа». Значення жіночого імені Джан в перській мові – «душечка», «душа». Головна відмінна риса всіх носіїв цього імені – пристрасність. Це дуже тверді і навіть мужні жінки, здатні до тривалої концентрації. Пристрасність виділяє Жанну з раннього дитинства, вона проявляється буквально у всьому – в прагненні дістати бажану іграшку, навчитися повзати, ходити, в іграх, часті сварки, конфлікти з подружками.

Ця дівчинка добра і уважна до батьків, оточуючим її людям. Коли Жанна стає старше, вона усвідомлює, що її більше приваблюють хлопчачі компанії, але бути маленькою разбойницей – не її доля. Якщо батьки вчасно прищеплять дочки інтерес до навчання, вона буде вчитися на «відмінно». Носительки цього імені жваво цікавляться спортом, викидаючи сюди всю накопичену енергію, пристрасність їх характеру дозволяє досягти певних висот. Батьки Жанни просто зобов’язані направити енергію дочки в потрібне русло, якщо пустити цю справу на самоплив, дівчинка, ще не яка навчилася справлятися зі своїм живим характером, може накоїти чимало дурниць.

Коли Жанна знайде душевний рівновагу, для цієї жінки справді не буде перешкод. Вона може зробити блискучу кар’єру у спорті, у мистецтві, в бізнесі, чи в самій звичайній роботі, займаючи спочатку нічим не примітну посаду рядового співробітника. Вона дуже швидко освоює нові обов’язки, намагається підтримувати з усіма доброзичливі відносини, у неї багато друзів і знайомих. Їй не слід виходить заміж рано, краще зробити це до 30-и років, коли кар’єра йде в гору, а пристрасті та енергія перестають вирувати. З цих жінок виходять прекрасні дружини, господині і матері. Вони проявляють по відношенню до своїх дітей розумну суворість, в сім’ї Жанни панує щирість і доброзичливість. Тут справедливо розподіляються обов’язки, є місце добрим традиціям, стосунки будуються на принципах рівноправності і поваги один до одного.

Іменини:

27 червня, 10 липня, 30 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Жанночка, Жаннушка, Жануся, Жануська, Жануля, Жанулька, Жанусик

Скорочений

Жанка, Жанін, Жанін, Жанетт, Жанель, Джана, Джуана

За церковним

Жанна

Колір

  • білий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

христопраз, агат

Метал

олово

Рослини

клен, лілія

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

темпераментність, активність, працьовитість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Жанна Луїза Кальман ((1875-1997) найстаріша з коли-небудь жили людей на Землі, чия дата народження і смерті точно відомі. Прожила 122 роки та 164 дні), Жанна Барре ((1740-1803) перша жінка, яка здійснила кругосвітню подорож), Жанна Еврар ((1893 – 1984) справжнє ім’я Жанна Шевальє, французький скрипаль і диригент, вважається першою жінкою-диригентом в історії) Івана Французька, Жанна Французька ((1464 – 1505) французька королева, католицька свята), Жанна д’арк ((ок. 1412 – 1431) Орлеанська діва, національна героїня Франції, одна з головнокомандуючих французькими військами в Столітньої війні), Жанна Самарі (французька актриса, модель багатьох полотен Ренуара), Жанна Пакен ((1869 – 1936) французька художниця-модельєр), Жанна Фріске (російська естрадна співачка, кіноакторка)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: