Марфа – значення і походження імені

Походження імені Марфа

Жіноче ім’я Марфа багато людей схильні помилково вважати старослов’янської мови. Проте, походження імені бере свій початок з прислівники мертвого арамейської мови групи, який зараз використовується як літургійний (богослужбовий) мова небагатьох несторианских церков. Таємниця імені нероздільно пов’язана з біблійним переказом з Нового Завіту. Ім’я Марфа носила сестра праведного Лазаря Вифанского, який в своєму будинку брав Ісуса Христа. Марфа разом з сестрою стала однією з дружин-мироносиць, умастивших пахощами тіло померлого Ісуса. Грецька буква “тета” в давнину вимовлялося так, що чулося як “тх”, а в часи Середньовіччя – як “ф” (фіта). На Русі використовували більш м’яку артикуляцію, а західні країни успадкували більш давнє вимову. Саме з цієї причини модернізована форма імені Марфа у нас звучить більш делікатно, ніж Марта, хоча мають вони одні джерела.

Значення і характер імені Марфа

Значення імені перекладається як «господиня», «володарка», «пані». Таке тлумачення імені несе величезний потенціал до лідерства. І дійсно, дівчинка з ім’ям Марфа, буде дуже рішуча і впевнена в собі. Вона має кілька крутою вдачею для дівчинки, і компанію для ігор віддасть перевагу складається з хлопчиків. Може перечити батькам і вчителям, з неї не вийти маленької помічниці по господарству. Успіхів у навчанні можна досягнути, тільки якщо поставити для Марфи це головною метою, адже вона з задоволенням може брати участь у різних змаганнях та олімпіадах, відвідувати різноманітні секції. Кмітливість і особистий мазнетизм допоможуть Марфі знаходити нових друзів протягом життя, і хоча вона досить прямолінійна і необузданна, з віком гострі кути згладяться і вона залишить звичку постійно сперечатися і відстоювати свій авторитет будь-якими способами.

Зате Марту ніколи не підведе здоров’я, особливо, якщо вона буде стежити за своєю вагою. Рекомендується йога, яка дасть їй можливість стати більш врівноваженою і спокійною, хоча самої Марти імпонують більш активні види спорту: гірські лижі, альпінізм. Вона завжди із задоволенням піде в похід або відправитися в подорож.

Марфа – трудоголік. Сфера її професійної діяльності досить різноманітна: медицина, фармацевтика, лінгвістика, юриспруденція. Ніколи не відмовиться від можливості з’їздити у відрядження або взяти на себе місію наставника. Здатна побудувати стрімку кар’єру, завдяки своїй завзятості і наполегливості. У Марфи сильно розвинена інтуїція, хоча сама вона пояснює свої успіхи знаннями і здоровим глуздом.

В особистому житті Марфа дуже стримана, хоча в будь-якій компанії чоловіки будуть завжди звертати на неї увагу, хоча в спілкуванні з ними вона досить агресивна і різання. Вона довго буде шукати ідеального партнера, адже створити сім’ю їй хочеться один раз і назавжди. Ніколи не пробачить зраду. Її природжена завзятість, працьовитість і дисциплінованість дозволяють знайти ідеальний баланс між статусом домогосподарки і кар’єрним зростанням.

Іменини:

8 лютого, 19 лютого, 16 березня, 25 квітня, 3 травня, 17 червня, 22 червня, 17 липня, 19 липня, 3 вересня, 14 вересня, 21 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Марфочка, Марфушка, Марфонька, Марфуня, Марфунька, Марфуша, Мартушка, Марфуся, Марфуська, Марфуля, Марфулька

Скорочений

Мара, Марта, Маруся

За церковним

Марфа

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гранат

Метал

срібло

Рослини

каштан, ромашка

Тотемна тварина

божа корівка

Риси характеру

активність, обов’язковість, практичність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Графиня Марфа Остерман ((1698 – 1781) уроджена – Стрешнєва; статс-дама Катерини I, дружина графа Остермана, знаменитого державного діяча часів Анни Іоанівни), Марфа Шубіна ((1918 – 2011) в дівоцтві – Косорукова; радянський будівельник, Герой Соціалістичної Праці), Марфа Борецька (відома як Марфа-посадница, в різних джерелах вказується по батькові Семенівна або Іванівна; дружина новгородського посадника Ісаака Борецького), Марфа Мусіна-Юр’єва ((1801 – 1803) позашлюбна дочка імператора Павла I і, можливо, Любові Багарат, його останній, посмертний дитина), Марфа Трубіна ((1888 – 1956) чуваська дитяча письменниця, заслужена вчителька УРСР та Чуваської республіки. Автор більше 30 книг прози і віршів.)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: