Мирослава – значення і походження імені

Історія походження імені Мирослава

Мирослава – стародавнє жіноче ім’я слов’янського походження, утворене поєднанням слів “світ” і “слава”. Трактування імені характеризується неоднозначністю: одні дослідники пояснюють його як “та, що прославляє світ”, інші ж стверджують, що його значення – “прославлена світом”. Ім’я Мирослава має чоловічий парний аналог – Мирослав

Зрозуміло, що, оскільки ім’я Мирослава має давні слов’янські дохристиянські коріння, його не може бути в церковному календарі. При хрещенні дитина зазвичай отримує ще одне – церковне ім’я.

Зазначене ім’я ніколи не було особливо популярним, тому скорочених і зменшувально-пестливих форм в нього не так і багато: Світу (вважається, що воно може виступати і як цілком самостійне окреме ім’я), Мірка, Миросю, Миросечка, Миросенька, Мироська, Слава, Славка.

Значення та характеристика імені Мирослава

Так хто ж така Вона?

Оскільки ім’я Мирослава утворене поєднанням двох коренів “мир-” і “слав-“, кожен з яких характеризується цілком позитивними конотаціями, то логічно припустити, що ім’я Мирослава має синтезувати лексичні значення слів “світ” (відсутність війни) і “слава” (широка популярність як свідчення загального схвалення ) – “та, що прославляє світ “,” миролюбна “,” прославлена “,” славна “.

Риси характеру імені Мирослава

Звичайно, ім’я людини впливає на його подальшу долю, тому не дивно, що людям з однаковими іменами ми схильні приписувати одні й ті ж риси характеру. Що ж стосується імені Мирослава, то і видумувати нічого не треба: внутрішня форма імені прозора і дає можливість приписати жінкам, що носять це ім’я, такі ключові риси характеру, як умиротворення, спокій, неконфліктність, розсудливість.

Маленька Мірка в дитинстві – дуже рухливий і непосидюча дитина, яка любить активні ігри і віддає перевагу спілкування з хлопчиками. Гри з ляльками – чи не для її типу характеру.

У школі юна Мирослава відрізняється гострим, схильним до узагальнень розумом і великою фантазією. Треба написати вірш – для дівчини це зовсім не проблема; вирішити задачу з фізики, хімії чи математики – з задоволенням. Мирослава талановита, всебічно розвинена, тому може реалізуватися в будь-якій сфері діяльності, вибір якої залежить виключно від дівчини.

Мирослава – жінка дуже цілеспрямована і наполеглива, вона вміє виділити головне, зосередитись на ньому і віддати всі сили і час для виконання завдання, яке вона вважає важливим на даному життєвому етапі. І зовсім не важливо, яким буде це завдання: написання наукової праці, турбота про власну дитину або кар’єрне зростання – вона все доведе до логічного завершення.

Мирослава – душа компанії. Її завжди оточує багато людей, яких приваблює життєва сила жінки, енергійність і оптимістичне сприйняття життя, проте справжніх друзів у Мирослави не так багато.

Зазвичай Мирослава – приваблива жінка, яка повністю усвідомлює цей факт і сповна його використовує. Можливо, саме тому Мирослава значно швидше знаходить спільну мову з чоловіками, ніж з жінками.

Мирослава – особа досить вперта і наполеглива: якщо вона вже щось вирішила, то змусити її змінити думку не просто важко, а практично неможливо. Мирослава не терпить непорядності і брехні, тому, якщо вам і вдасться її обдурити, то це буде в перший і останній раз. Повернути довіру цієї розумної жінки неможливо.

Мирослава – жінка з сильним характером, яка вміє за себе постояти, тому не варто йти з нею на відкритий конфлікт. Зазвичай раціональна і стримана, у разі, коли порушуються її інтереси, Мирослава стає гострою на мову і навіть агресивною. Мирослава в люті – далеко не найприємніше видовище: вона стає різкою і жорстко вказує на всі ваші промахи і помилки.

Мирослава добра і співчутлива, вона завжди готова прийти на допомогу у скрутній ситуації не тільки близьким друзям, але і просто знайомим, при цьому нічого не просячи взамін.

Жінка, що носить це ім’я, відрізняється потужним інтелектом, мудрістю у вирішенні життєвих проблем, безтурботністю, оптимістичним сприйняттям світу і раціональністю.

Сімейні та любовні стосунки Мирослави

Мирослава – це практично завжди яскрава, приваблива, харизматична жінка, яка подобається чоловікам і прекрасно усвідомлює цей факт. Однак заміж жінка з цим ім’ям явно не поспішає: на першому місці у неї завжди робота, побудова кар’єри, а вже потім можна згадати і про особисте життя.

Раціональність і практичність Мирослави в любовних відносинах дає збій: тут на перше місце виходять сильні почуття, емоції та інтуїція. Якщо Мирослава закохалася, то зробить все для того, щоб бути з коханою людиною. І зовсім не важливо, якою буде обранець, чи він зможе утримувати сім’ю – закохана Мирослава таких моментів просто не помічає.

Вийшовши заміж, Мирослава при бажанні може стати прекрасною господинею і матір’ю. Але при одній умові – якщо кар’єра для неї не важлива. Якщо ж Мирослава – працююча жінка, то чекати від неї шедеврів кулінарного мистецтва не доводиться. Звичайно, Мирослава не потерпить безладу в будинку, вона і прибере, і приготує їжу, проте робити все це без ентузіазму і задоволення.

Міра любить дітей, але не готова присвячувати їм все своє життя і жити виключно заради них. Зазвичай Мирослава обмежується однією дитиною, вважаючи, що свій материнський обов’язок вона вже виконала. При цьому жінка зробить усе, щоб забезпечити свою єдину дитину всім найкращим і максимально допомогти в житті.

Мирослава – природжений лідер, тому свої лідерські якості проявляє і в сім’ї. Вона завжди в курсі всіх подій, бере активну участь у вирішенні важливих сімейних питань, без узгодження з нею не робиться абсолютно нічого.

Кар’єристка Мирослава інтуїтивно вибирає чоловіка, який зможе забезпечити їй домашній затишок і допоможе з домашніми справами. А ще краще – повністю візьме на себе всі турботи про будинок.

З родичами чоловіка у Мирослави зазвичай складаються теплі стосунки, адже її неконфліктність і оптимізм розтоплять серце навіть примхливою свекрухи.

Вважається, що ідеальним буде шлюб Мирослави з чоловіками, які носять імена Анатолій, Артур, Геннадій, Роман, Святослав.

Ризиковано виходити заміж за Ігоря, Бориса, Василя, Івана Макара.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Мирослави

Жінка, що носить ім’я Мирослава – універсал, здатний досягти успіху в будь-якій сфері діяльності, адже їй прекрасно даються і предмети гуманітарного циклу, і точні науки, і природні. Саме тому з Мирослави вийде і скрупульозний вчений і талановитий інженер, і хороший лікар, і чудовий педагог, і відповідальний бухгалтер. Чим би Світу не захопилася – у всьому вона знайде родзинку, зможе зацікавити і оригінально представити будь-який матеріал.

Мирослава дуже креативна і відповідальна: якщо вона вже взялася за якусь роботу, то можете бути впевнені, що підійде до неї творчо і виконає в кращому вигляді.

Якщо Мирославі вдалося обрати професію, що зачіпає струни її душі, то жінка стає трудоголіком: все свій час і вміння вона присвятить улюбленій роботі.

Найкраще Мирослава почуває себе в чоловічому колективі, тому й роботу слід підбирати відповідну. Жіночий колектив і його чварами, інтригами та плітками Мирославі не підходить абсолютно: у ньому вона буде відчувати себе неповноцінною, задавленої і втраченою.

Владолюбна Мирослава зазвичай швидко просувається кар’єрними сходами, адже вміє подати себе в найбільш вигідному світлі. З жінки з часом виходить чудовий керівник – уважний, досвідчений, вимогливий, але цілком адекватний. Високі вимоги Мирослава ставить тільки до себе, тому практично всю роботу виконує сама, не перекладаючи її на підлеглих. Саме за ці якості Мирославу люблять і поважають.

Здоров’я Мирослави

Вже традиційно вважається, що від імені людини залежить його майбутнє здоров’я. І Мирослава в цьому плані не є винятком.

Звичайно, різні джерела дають різні, інколи суперечливі відомості про цьому аспекті імені. Так, окремі ресурси стверджують, що здоров’я Мирослави повністю залежить від пори року: “річна” Мирослава схильна до респіраторних захворювань, “осіння” може мати проблеми з серцево-судинною системою, “зимова” зазначається міцним здоров’ям, а в “весняної” з віком розвиваються проблеми з травленням.

Інші джерела вказують на те, що Мирославі абсолютно протипоказані різні стреси, тому що вони можуть дати поштовх до розвитку серйозних хвороб.

У загальному здоров’ї імені Мирослава коротко можна охарактеризувати як цілком стабільне і міцне.

Ім’я Мирослава для дитини

У всі часи ім’я Мирослава завжди залишалося унікальним. Погодьтеся, що воно ніколи не було таким поширеним і популярним, як, наприклад, Діана, Ірина або Наталя. Можливо, в цьому і полягає його відмінність від інших імен, адже жінка, яка його носить, автоматично сприймається як оригінальна і неповторна, її ніколи ні з ким не плутають і чудово запам’ятовують.

Це ім’я носили і носять чарівні представниці слов’янського мовного простору: Мирослава Которович (скрипалька), Мирослава Карпович (актриса), Мирослава Шафранкова (актриса), Мирослава Гонгадзе (журналістка).

Іменини:

29 березня, 5 квітня, 5 травня

Зменшено-лагідний варіант

Мирославочка, Мирославушка, Мирославонька, Мирочка, Мирусик, Мирася, Мирчик, Славонька, Славочка

Скорочений

Мирославка, Світу, Мірка, Слава, Світик

За церковним

Мирослава

Колір

Планета

  • Юпітер
  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

карбункул

Метал

мідь

Рослини

граб, гвоздика

Тотемна тварина

беркут

Риси характеру

наполегливість, впертість, енергійність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мирослава Карпович – російська актриса театру і кіно, Мирослава Шафранкова – чеська актриса, Мирослава Которович – відома українська скрипалька

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: