Муніра – значення і походження імені

Історія походження імені Муніра

Традиційне арабське мусульманське ім’я походить з тюркської мови. Ім’я Муніра характерно для східної та кавказької традиції, дуже поширене і в якості жіночого імені, і як прізвище. Є аналогічна чоловіча форма Мунір. У імені давня історія, воно налічує не одне тисячоліття.

У Європі і західних країнах зустрічається тільки у мусульман і вихідців з арабських країн, Середньої Азії та Кавказу. В Англії з’явилася мода називати дівчаток короткою формою імені Муна, що співзвучне з англійським “Moon” – “Місяць”.

У Україні ім’я Муніра теж рідкісне, т. я. не характерно для української чи православної традиції. Зате у народів, які сповідують іслам, воно зустрічається часто. Особливо у татар. Така популярність пов’язана з милозвучною звучанням мелодійного імені і благородним “хорошим” значенням, що відповідає традиції мусульман називати дітей гарними іменами з позитивним значенням, т. к. це завгодно Аллаху.

Значення та характеристика імені Муніра

У тюркських мовах “mūni” – “світло”, “промені”, “сяйво”, тому ім’я Муніра означає “сяючий”, “сліпуча”, “світла”. Прекрасна дівчинка дійсно з усіх сил намагається відповідати своєму світлому призначенню: вона добра, слухняна, скромна, чуйна, розвинена – золото, а не дівчинка.

Муніра по призначенню повинна нести світло і спокій душі в цей світ. Вона з самого раннього віку вчиться відчувати людей, співпереживати їм, зцілювати душевні рани усмішкою, ласкою, увагою і добрим словом. Дуже любить тварин, завжди про них піклується і допомагає. У неї сильно розвинена інтуїція, творчий початок. Вона не терпить брехні, насильства, це справжній воїн світла в жіночому образі.

Не можна сказати, що Муніра жертовна дурочка. Ні, вона поважає себе і знає собі ціну. Ніколи не буде терпіти несправедливість і зло ні відношенню до інших, ні по відношенню до себе. Там де світло, немає місця темряві і злу! А Муніра завжди несе світло в душі. У школі її за це поважають і люблять. У неї багато друзів, а дитячу дружбу Муніра цілком може пронести крізь довгі роки життя.

Не можна сказати, що доля Муніри – це тільки дім і сім’я. Навпаки, її доля – нести світло і допомогу людям. Їй показані благородні професії, які люди часто обирають за покликанням: лікар, вчитель, ветеринар, кінолог, педагог, всі творчі професії, кухар і т. п. Втім, Муніра у будь-якої спеціальності і ситуації знайде те, що розкриє її кращі якості та допоможе людям.

Любов і шлюб Муніри завжди пов’язані. Не вийде не по любові, а якщо це трапиться, не зможе прийняти чоловіка, сама мучитися і його мучити. Тому батькам не можна нав’язувати жениха дочці. Дітей своїх Муніра дуже любить і балує. Не може стати їм суворою матір’ю, але і любов’ю і ласкою виховає гідних людей.

Іменини:

Ім’я не християнське, іменини не святкуються.

Зменшено-лагідний варіант

Муна, Муночка, Муні, Нира, Муня, Мунирочка, Нирочка, Муняша, Муся

Скорочений

Муна, Муня, Нира, Муні, Муся

За церковним

немає

Колір

  • золотий
  • жовтий
  • білий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

халцедон, опал

Метал

золото

Рослини

герань, верба

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

світла, мила, добра

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Муніра Мерзоева – випадкова перехожа з Таджикистану, яка прославилася на весь світ завдяки фото, успішна фотомодель; Муніра Фахро – журналістка, політик, академік і доцент з Бахрейну; Муніра Халіф – представник молоді в ООН; Муніра Левкович Эззельдин – письменниця з США, пише про стосунки і відповідальному батьківстві; Муніра Мірза – лондонська чиновник з Міністерства культури, написала книгу і веде блог про мистецтво.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: