Історія походження імені Муза
Муза для нас, більшою мірою, ім’я загальне. Джерело натхнення і творчої ейфорії. Вперше з цим поняттям ми зустрічаємося в давньогрецькій міфології.
Мнемозина-богиня пам’яті, була зачарована Зевсом, головним богом Олімпу. Зевс прийшов до неї, одягнений у простого пастуха. Мнемозина підкорилася великому богу. Вони провели разом дев’ять ночей. Так з’явилися на світ дев’ять муз, дев’ять чарівних дочок.
Дівчата були у відповіді за натхнення, творчий підйом. Вони супроводжували свята і спонукали до створення прекрасного. На весіллі Гармонії і Кадмима юницы грали на авлосах. В особливій пошані у муз був бог сонця Аполлон. Красуні дарували своєму улюбленцю пісні, танці, натхнення, супроводжували його всюди і не відступали ні на крок.
Кожна з дев’яти богинь відповідали за свій напрямок: Уранія за науку, Кліо за історію, Терпсихора за танець, Евтерпа за ліричну поезію, Мельпомена за трагедію, Талія за комедію, Полігімнія за священні гімни, Ерато за любовну поезію, Калліопа за поезію світу.
Храм мистецтв і наук, присвячений вдохновительницам, став називатися музеєм. Слово музика, в звичному нам розумінні, іде коренями в ту ж історію про дев’ять красунь.
Муза, як ім’я, що зустрічається у багатьох країнах Європи, але воно не таке популярне. Перекладається як «думаюча, мисляча».
Значення та характеристика імені Муза
Володарка цього незвичайного імені відрізняється урівноваженістю. Вона довго зважує можливі «за» і «проти», перш ніж зважитися на якийсь крок. Не діє необдумано. Не дозволяє в пориві емоцій образити людину грубим словом, пам’ятаючи, що буде довго шкодувати про вирвалася фразі.
Муза емоційна, але переживає це всередині, забороняючи емоціям виплеснутися назовні. Схильна до частої зміни настрою, то сміх, то сльози. Але ці пориви дозволяє собі проявити тільки на самоті. Переживає за рідних. Вона дуже тонко відчуває душевний стан близьких людей. Володіє розвиненою інтуїцією.
Маленька Музочка віддає перевагу рухливим іграм. Вона як дзига, встигає скрізь. Привчена до праці з дитинства і не ухиляється від роботи. Завжди усміхнена, весела дівчинка. Радує батьків послухом і працьовитістю. В школі навчається добре. Улюблениця вчителів. Активістка. Виявляє таланти у багатьох сферах, ходить у всі гуртки, бере участь у шкільних спектаклях і ранках.
Легкість характеру з віком зберігається. У носійки імені багато друзів. Її люблять за доброту і розуміння. Завжди прийде на допомогу, віддасть останнє, лише б оточуючим було добре. Не знайома з жадібністю. Їй довіряють найпотаємніші таємниці, тому що знають, що це надійний співрозмовник.
Муза впевнена в собі. Вона не зациклюється на перешкодах на шляху. І їй легко вдається їх подолати. Не озирається на чужу думку. Вона знає, що вистачить сил на все і не розтрачує енергію на злих людей.
Володарка імені творча людина. Любить відвідувати театри, музеї, виставки. Пробує себе в різних видах мистецтва. Найчастіше, у неї це непогано виходить. З таких жінок виходять талановиті музиканти, актриси, ведучі святкових заходів, модельєри.
Завдяки легкості і ладному характером до Музи тягнуться чоловіки. Але свою любов дівчина береже для одного-єдиного обранця. Вона не розтрачує свою ніжність. Але коли зустріне того самого, не скупитися на тепло, турботу і ласку. Муза воліє провести життя на самоті, ніж жити з нелюбом. Ні за яких обставин не вийде заміж за розрахунком.
Іменини:
29 травня
Зменшено-лагідний варіант
Музка, Музочка, Музя
Скорочений
Муза
За церковним
Муза
Колір
- зелений
Планета
- Меркурій
Стихія
- повітря
Камінь-талісман
гірський кришталь, діопсид
Метал
платина
Рослини
лавр, троянда
Тотемна тварина
соловей
Риси характеру
розсудливість, щедрість, емоційність
Число імені
9
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Муза Крепкогорская Вікторівна (1924-1999) – радянська актриса театру і кіно; Муза парфянська – цариця, дружина царя Парфії; Ніязова Муза Олексіївна – дружина колишнього президента Туркменії Сапармурата Ніязова.