Мотря – значення і походження імені

Історія походження імені Мотрона

Ім’я походить від латинського терміна «matrona», у Стародавньому Римі означає особливий статус свободнорожденной заміжньої жінки. В основі слова лежить латинське mater — «мати», а загальне значення перекладається як «поважна дама», «мати сімейства». На самому початку своєї появи використовувалася форма імені Матрона. Ім’я прославила свята мучениця, що жила в 3-4 столітті. Християнка Матрона Солунская, потрапивши в рабство, була звернена в іудейство. Але продовжувала таємно відвідувати церкву, за що і була піддана мученицької смерті, прославило ім’я в століттях. Зарахування до лику святих забезпечило потрапляння імені в православні і католицькі церковні календарі.

Ім’я на Русі стало таким популярним після трансформації Матрони в Мотрю.

начення та характеристика імені Мотрона

Енергетика імені приховує спокій, терплячість, врівноваженість. Позитивні риси характеру тільки виграють від дещиці твердості і волі, яку батькам маленької дівчинки слід розвивати. Їй ніколи не стати лідером, але для тихої дівчини це не головне. Хороша пам’ять, інтелект, зважені рішення дозволяють їй бути цілісною особистістю зі своїм світовідчуттям, не схильним до впливу ззовні. Ну а завдання батьків і близьких – забезпечити дівчинці наявність спілкування, що б вона поменше залишалася на самоті.

Легка фізична активність, перебування на свіжому повітрі піде на користь, допомагаючи імунітету. Необхідно стежити за гормональним балансом, а в старшому віці за опорно-руховим апаратом.

Комунікабельність, участь уважність до проблем інших людей, дозволяє легко знаходити справжніх друзів. Надійність, чесність, сумлінний підхід до будь-якої справи, відсутність агресивних кар’єрних амбіцій сприяють завоювання поваги колективу. Відсутність заздрості та жадібності буде гідно оцінений оточуючими людьми, ніколи не використано проти самої Мотрони.

Ідеально підійде сфера діяльності, де потрібна посидючість, раціональний підхід, пунктуальність. Це може бути науково-дослідна діяльність, інженерні спеціальності, проектування, педагогіка. І хоча душу Мотрони іноді хвилюють думки про лідерство, ризикованих вчинках, здатних принести популярність, їй все ж краще реалізувати себе в чомусь тихому і спокійному, наприклад, сім’ї.

Деяка схильність до самотності, самокопання, задумливості, буде забута, коли з’являться діти. Вона стане чудовою матір’ю, але відповідальність краще розділити з чоловіком. Для стриманою Мотрони чоловік повинен стати справжньою опорою, лідером у родині, щоб розвіяти всі сумніви жінки і зробити по-справжньому щасливою. Адже романтики, пристрасті, зовнішньої привабливості партнера Мотря воліє здатність надати підтримку, проявити силу характеру.

Іменини:

2 квітня, 9 квітня, 31 травня, 2 жовтня, 19 листопада, 22 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Матренка, Матреха, Матреша, Матря, Матрюха, Матрюша, Матряха, Матряша, Маря, Матя, Матюля, Матуля, Матюся, Матуся

Скорочений

Муся, Туся, Матюха, Матюшо, Тюша, Матяша, Мотря, Мотя, Моня

За церковним

Матрона

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

геліотроп

Метал

олово, електрум

Рослини

дуб, жовтий жоржин

Тотемна тварина

носоріг

Риси характеру

спокій, врівноваженість, скромність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Мотря Кузьмівна Симонженкова — ткаля, активна учасниця Стахановського руху, депутат Верховної Ради СРСР трьох скликань; Мотрона Семенівна Нечепорчукова — санітарний інструктор з санітарної роти 100-го гвардійського стрілецького полку 35-ї гвардійської стрілецької дивізії; Мотрона Дмитрівна Цвєткова — радянська колгоспниця, Герой Соціалістичної Праці; Мотря Данилівна Красюк — колгоспниця, Герой Соціалістичної Праці; Смирнова Мотря Платонівна – російська поетеса, член Спілки письменників СРСР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: