Марта – значення і походження імені

Історія походження імені Марта

Ім’я Марта має давньоєврейські коріння, з арамейської мови перекладається, як ” пані, господиня дому. Є версія, що це арабське ім’я, означає “відома, знаменита”. Також відомо думка, що ім’я походить від назви місяця березень, і дівчаток, народжених в цьому місяці раніше так називали. У православному календарі ім’я має форму Марфа. У православних святцях не одна свята з ім’ям Martha, тому іменини відзначаються кілька разів за рік, це 19 січня, 19 лютого, 16 березня, 17 і 22 червня, 29 липня, 3 та 14 вересня, 20 жовтня. У Україні це ім’я рідкісне, воно більш поширене у країнах з католицькою релігією.

Значення та характеристика імені Марта

Значення імені Марта – “дорогоцінна”, “володарка”, “пані”, “господиня дому”, “відома”, “знаменита”, “популярна”, “наставниця”.

З дитинства Марфа зростає егоїстичною, емоційної, волелюбної, самозакоханою дівчинкою. Вона вважає, що всі навколо повинні приділяти увагу тільки їй. У дитини непростий, але цікавий характер. Друзів майже немає, часто проводить час на самоті. А може, навпаки, стати лідером, і до неї за спілкуванням будуть тягнутися як дівчатка, так і хлопчики. Може вчиться добре, якщо сама того забажає. Є здібності до вивчення іноземних мов.

Ділова, врівноважена, розумна, виважена, холодна, напориста, прямолінійна, амбітна, але відповідальна, готова взяти всю роботу на себе. Завжди прагне до поставленої мети, спрямовуючи всю енергію в потрібне русло. Щоб вирішить якесь питання, не потрібно на Марту тиснути або проявляти емоції, варто шукати компроміс. Вимоглива не лише до себе, але й до оточуючих. Люди, у яких немає певної мети дратують її, роблять її по відношенню до себе зарозумілою. Вона здатна повести за собою весь колектив до успіху. При досягненні завдань може стати безжалісною, нещадної, підступної, розважливою, лише б усунути конкуренцію. Прекрасно проявляє себе в будь-якій сфері діяльності. Може стати лікарем, педагогом, бухгалтером, перекладачем, юристом, актрисою, фармацевтом, відкрити свій ресторанний бізнес, досягти успіху в торгівлі.

Вона знає собі ціну, красива, розумна, з яскравою зовнішністю. Марфі важко знайти чоловіка, який буде терпіти її характер. Часто закохується, але довгий час не готова до серйозних стосунків. Щоб не обтяжувати себе зобов’язаннями, може завести любовні стосунки з одруженим чоловіком і при цьому не страждають докорами сумління. Серед безлічі залицяльників шукає собі матеріально забезпеченого, відданого, незалежної, на якого зможе покласти всі сімейні проблеми. Вона стає ревнивою, відданою дружиною, турботливою мамою, гарною господинею. Заради своїх близьких готова на все.

Товариська, з почуттям гумору, але найчастіше Марфа ображається на жарти, спрямовані на її адресу. Вміє згладжувати кути в конфліктній ситуації, як в сім’ї, так і на роботі. Вона віддана подруга, ніколи не кине в біді.

Любить комфорт, розкіш, насолоду, громадські місця, красиво одягатися, щоб всі звертали увагу, особливо чоловіки. Займається активними видами спорту, багато подорожує. У Марти прекрасне здоров’я.

Іменини:

19 лютого, 22 червня, 17 липня, 19 липня, 14 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Марточка, Мартонька, Мартуша, Матрушка, Мартуля, Мартулька, Мартульчик, Мартуся, Мартуська, Мартусик

Скорочений

Марті, Мара

За церковним

Марфа

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

гранат

Метал

платина

Рослини

каштан, ромашка

Тотемна тварина

божа корівка

Риси характеру

серйозність, стриманість, практичність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Марта Купер (американський фотограф і фотожурналіст. Її фотографії присвячені образотворчого мистецтва та антропології. Вона найвідоміший фотограф, висвітлює нью-йоркську графіті-сцену 70-80-хх років. Публікувалася в таких виданнях як «National Geografic», «Natural History», «Audubon» і «Art News».), Марта Вікерс ((1925 – 1971) справжнє прізвище — МакВикар; американська актриса), Марта Грем ((1894 – 1991) американська танцівниця, творець американського танцю модерн), Марта Медль ((1912 – 2001) німецька оперна співачка (меццо-сопрано/сопрано)), Марта Ван Ло Маньде ((1812 – 1861) святая Римсько-Католицької Церкви, мученик), Марта Етура ((нар.1978) іспанська актриса кіно і телебачення)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: