Маріам – значення і походження імені

Історія походження імені Маріам

Ім’я Маріам є синонімом імені Марія і має давньоєврейське походження. За однією з версій, воно перекладається як «пані», з іншого, йде корінням в грецьку мову і перекладається як «гіркий».

Тора, юдейський варіант християнської Біблії, в свій час мала помітний вплив на формування Корану, священної книги ісламу. По суті, іудеї та мусульмани поклоняються одному Богу і походять від спільного кореня, хоча в їх релігійних доктринах існують значні відмінності. Маріам – єдине ім’я жінки, яка згадується в Корані. Якщо в Біблії Марія – матір божого сина Ісуса, то в Корані Маріам – мати одного з великих пророків Іси.

У мусульманській традиції Маріам перекладається з арабської як «служить Богові». А з перської – «квітка фіалки». Ці значення наповнюють ім’я ніжністю і благочестям.

Завдяки особливому місця в Корані, ім’я Маріам широко поширене серед мусульман. В Україні воно також часто зустрічається, як у своєму біблійному варіанті – Марія, так і у східному.

Значення та характеристика імені Маріам

Малятко Маріам не доставляє клопоту батькам. Вона слухняна, не примхлива, упертість їй не властиво. Маріам любить рухливі, веселі ігри, великі компанії. Вона благожелательна і комунікабельна, відкрита і не любить конфліктів. Маріам потребує схвалення і похвалу з боку батьків. Це дуже емоційна дитина, для якого важливо почуття безпеки і підтримки.

У школі дівчинка вчиться добре, любить гуманітарні предмети. Маріам принципова, не дає себе в образу. Одне з її якостей – прямолінійність – може призвести до конфліктних ситуацій з оточуючими. Але Маріам керується бажанням образити, а почуттям справедливості.

Жінка з цим ім’ям уміє себе подати, вона чарівна, весела, безпосередня, щира, приємна у спілкуванні. У Маріам незламний духовний стрижень. Вона спокійна, сповнена гідності, готова прийти на допомогу. При цьому довго пам’ятає образи і не терпить тиску. З нав’язливими і грубими людьми Маріам може бути агресивна і нетерпима

Маріам воліє інтелектуальну роботу з гуманітарних або творчим ухилом. Їй відмінно підійде робота дизайнера, перукаря, актриси, хореографа, режисера, архітектора, художника-оформлювача, аніматора. Любов до людей і наполегливість допоможуть досягти успіху в освіті чи медицині.

Маріам стильно, ефектна, любить бути центром компанії. Їй приємно увагу чоловіків, вона із задоволенням з ними фліртує. Цікавиться спортом, політикою, музикою, тому чоловікам з нею не нудно. Але дівчина не поспішає заводити стосунки, вона надає їм великого значення, і не готова витрачати сили на кого попало.

В чоловіки Маріам вибере терплячого, надійного, врівноваженого чоловіка, який любить активно проводити дозвілля. Маріам любить приймати гостей, хоча відмінною господинею її назвати важко. Їй важливо спілкування, а не наявність на столі десяти видів пирогів. Дітей Маріам любить, але панькатися з ними не стане. З дитинства вона прищеплює їм самостійність, впевненість у собі, відповідальність.

В одязі Маріам віддає перевагу яскраві кольори, сміливі моделі. Вона обожнює цікаві аксесуари, капелюшки та сумочки.

Іменини:

2 березня, 22 червня

Зменшено-лагідний варіант

Мириамі, Марьям, Маріамушка, Мер’єм, Марьяша

Скорочений

Маря, Марі

За церковним

Марія

Колір

  • коричневий
  • темно-зелений

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз, аметист, гірський кришталь

Метал

уран, олово

Рослини

роза, дуб

Тотемна тварина

дятел

Риси характеру

комунікабельність, принциповість, інтелектуальність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Маріам-уз-Замани Бегум Сахіба – дружина правителя Великих Моголів Акбара I Великого; Маріам Мерабова – співачка; Мер’єм Узерлі – турецька акторка, що зіграла роль Хюррем в «Величному столітті»; Маріям Семятова – уйгурськая актриса; Маріям Хакимжанова – казахська поетеса; Маріам Асламазян – вірменська художниця; Маріам Мирзахани – володарка Філдсівської премії, вчений-математик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: