Історія походження імені Маріам
Ім’я Маріам є синонімом імені Марія і має давньоєврейське походження. За однією з версій, воно перекладається як «пані», з іншого, йде корінням в грецьку мову і перекладається як «гіркий».
Тора, юдейський варіант християнської Біблії, в свій час мала помітний вплив на формування Корану, священної книги ісламу. По суті, іудеї та мусульмани поклоняються одному Богу і походять від спільного кореня, хоча в їх релігійних доктринах існують значні відмінності. Маріам – єдине ім’я жінки, яка згадується в Корані. Якщо в Біблії Марія – матір божого сина Ісуса, то в Корані Маріам – мати одного з великих пророків Іси.
У мусульманській традиції Маріам перекладається з арабської як «служить Богові». А з перської – «квітка фіалки». Ці значення наповнюють ім’я ніжністю і благочестям.
Завдяки особливому місця в Корані, ім’я Маріам широко поширене серед мусульман. В Україні воно також часто зустрічається, як у своєму біблійному варіанті – Марія, так і у східному.
Значення та характеристика імені Маріам
Малятко Маріам не доставляє клопоту батькам. Вона слухняна, не примхлива, упертість їй не властиво. Маріам любить рухливі, веселі ігри, великі компанії. Вона благожелательна і комунікабельна, відкрита і не любить конфліктів. Маріам потребує схвалення і похвалу з боку батьків. Це дуже емоційна дитина, для якого важливо почуття безпеки і підтримки.
У школі дівчинка вчиться добре, любить гуманітарні предмети. Маріам принципова, не дає себе в образу. Одне з її якостей – прямолінійність – може призвести до конфліктних ситуацій з оточуючими. Але Маріам керується бажанням образити, а почуттям справедливості.
Жінка з цим ім’ям уміє себе подати, вона чарівна, весела, безпосередня, щира, приємна у спілкуванні. У Маріам незламний духовний стрижень. Вона спокійна, сповнена гідності, готова прийти на допомогу. При цьому довго пам’ятає образи і не терпить тиску. З нав’язливими і грубими людьми Маріам може бути агресивна і нетерпима
Маріам воліє інтелектуальну роботу з гуманітарних або творчим ухилом. Їй відмінно підійде робота дизайнера, перукаря, актриси, хореографа, режисера, архітектора, художника-оформлювача, аніматора. Любов до людей і наполегливість допоможуть досягти успіху в освіті чи медицині.
Маріам стильно, ефектна, любить бути центром компанії. Їй приємно увагу чоловіків, вона із задоволенням з ними фліртує. Цікавиться спортом, політикою, музикою, тому чоловікам з нею не нудно. Але дівчина не поспішає заводити стосунки, вона надає їм великого значення, і не готова витрачати сили на кого попало.
В чоловіки Маріам вибере терплячого, надійного, врівноваженого чоловіка, який любить активно проводити дозвілля. Маріам любить приймати гостей, хоча відмінною господинею її назвати важко. Їй важливо спілкування, а не наявність на столі десяти видів пирогів. Дітей Маріам любить, але панькатися з ними не стане. З дитинства вона прищеплює їм самостійність, впевненість у собі, відповідальність.
В одязі Маріам віддає перевагу яскраві кольори, сміливі моделі. Вона обожнює цікаві аксесуари, капелюшки та сумочки.
Іменини:
2 березня, 22 червня
Зменшено-лагідний варіант
Мириамі, Марьям, Маріамушка, Мер’єм, Марьяша
Скорочений
Маря, Марі
За церковним
Марія
Колір
- коричневий
- темно-зелений
Планета
- Меркурій
Стихія
- вода
Камінь-талісман
топаз, аметист, гірський кришталь
Метал
уран, олово
Рослини
роза, дуб
Тотемна тварина
дятел
Риси характеру
комунікабельність, принциповість, інтелектуальність
Число імені
4
Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям
Маріам-уз-Замани Бегум Сахіба – дружина правителя Великих Моголів Акбара I Великого; Маріам Мерабова – співачка; Мер’єм Узерлі – турецька акторка, що зіграла роль Хюррем в «Величному столітті»; Маріям Семятова – уйгурськая актриса; Маріям Хакимжанова – казахська поетеса; Маріам Асламазян – вірменська художниця; Маріам Мирзахани – володарка Філдсівської премії, вчений-математик.