Мара – значення і походження імені

Історія походження імені Мара

У давніх слов’ян це ім’я викликало трепет і страх одночасно. Дочка Лади і Сварога — Мара відносилась до роду богів, яких боялися і шанували одночасно.

Наші предки були язичниками і жили в гармонії з природою. Вони приписували різним природним явищам і стихіям особливі якості, від яких залежала життя стародавніх людей. І ці природні явища ототожнювалися з різними богами.

Богиня Мара у давніх слов’ян асоціювалася з зимою і смертю. Вони вірили, що Мара всіма силами намагається знищити сонце і продовжити холодний період року. Таємні жертовні капища богині були в кожному селищі. Їй підносили щедрі дари і просили про допомогу або милості. Адже за повір’ям, вона була господинею життя кожної людини. Саме Мара плела нитки життя людей, і тільки вона могла обірвати.

Дівчаток рідко називали оригінальним ім’ям Мара, а намагалися вибрати похідні від нього: Марфа, Марія, Морена, Тамара.

В українській і білоруській мовах слово Мара є і по сей день.

З українського слово Мара перекладається як: мрії, марення.

З білоруської — мрія.

Значення та характеристика імені Мара

Холодний розрахунок і тверезий погляд на навколишню реальність — основні орієнтири для Мари. Саме вони допомагають їй зробити правильний вибір роботи, кола спілкування і захоплень. Якщо вона для себе вирішила, переконати її абсолютно нереально.

Звичайно ці факти не говорять про те, що їм чужа романтичність і мрійливість. Мара любить мріяти і будувати далекосяжні плани на життя. Але, у них немає прекрасних принців, чарівних єдинорогів і квітучих галявин. Тільки реалії, наполеглива праця та віра у свої сили.

Жінки з ім’ям Мара дуже працелюбні і старанні. Ці риси характеру допомагають їм побудувати кар’єру, створити міцну сім’ю і заслужити повагу і любов оточуючих.

Відсутність рожевих тонів у погляді на життя відбиваються на захоплення і навколишнього обстановці Мари. Інтер’єр його будинку — стриманий і практичний, захоплення і знайомства — тільки корисні.

Жінки з цим ім’ям намагаються кожну свою вільну хвилину витрачати виключно правильно. Це іноді дратує близьке оточення, але з часом розуміють, що такий вибір має свої плюси.

В житті у Мари рідко бувають осічки або неприємні ситуації. Все виключно за планом, який вона ретельно розробила для себе, своєї сім’ї і підлеглих на роботі.

Сильні, незалежні та наполегливі жінки з ім’ям Мара впевнено йдуть по життю. Вони домагаються лише своїм умінням правильно розрахувати і діяти строго за складеним планом.

Іменини:

8 січня, 12 січня, 11 червня, 17 червня, 20 червня

Зменшено-лагідний варіант

Марушка, Марушечка, Маруня

Скорочений

Мар

За церковним

Марія

Колір

  • бузковий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

топаз

Метал

Олово

Рослини

туя, кипарис, азалія

Тотемна тварина

косуля

Риси характеру

холодний розрахунок, тверезий погляд на життя, у міру романтичні і мрійливі, працьовитість, вміння планувати життя, старанність,

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Руні Мара – актриса; Мара Багдасарян – скандально відома жінка-стрітрейсер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: